artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord - Honda agregaty 2024 22.07-31.07 Sebastian
Bikefest - dla miłośników rowerów i caravaningu

Bikefest - dla miłośników rowerów i caravaningu

Czas czytania 3 minuty

Świeradów Zdrój zaprasza na pierwszą edycję Bikefestu - wyjątkowego festiwalu Rowerowego oraz Zlotu Caravaningowego!

W dniach 13-15 września tego roku, Świeradów Zdrój stanie się centrum rowerowych emocji, goszcząc festiwal rowerowy BikeFest na terenie obiektu Ski & Sun. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnie miłośników dwóch kółek z całej Polski, oferując mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Zapraszamy Was do naszej niesamowitej strefy wystawców! Podczas festiwalu będzie można przetestować wiele wysokiej klasy rowerów z napędem klasycznym oraz elektrycznych. W strefie wystawców spotkacie wyjątkowe marki, prezentujące swoje produkty, modę rowerową, caravaningowe i rowerowe gadżety oraz będziecie mieli okazję przetestowania rowerów w terenie. Pojawią się m.in. takie marki jak Fox czy Santa Cruz.

Specjaliści z branży rowerowej opowiedzą i pokażą jak jeździć rowerem z przyjemnością- bez bólu pleców, szyi i kolan.

Zapraszamy na prelekcje w tematyce:

  • jak poprawnie dobrać, kupić oraz ustawić rower: regulacja zawieszenia, dobranie długości mostka, szerokości i kąta pochylenia kierownicy, 
  • serwis roweru: co warto serwisować, jak przedłużyć żywotność roweru i zachować jego wartość na lata,
  • szkolenia - teoria i praktyka, jak prawidłowo jeździć rowerem górskim, jaką pozycję przybrać podczas zjazdu i podjazdu, jakie ćwiczenia wykonywać aby nie doznać kontuzji, ćwiczenia technik jazdy po trasach leśnych, single trackach oraz trasach zjazdowych,
  • ReklamaBikefest - dla miłośników rowerów i caravaningu 1
  • prelekcje podróżników.

Festiwal współtworzą znane postacie ze świata rowerowego. Opowiedzą o swoich doświadczeniach w temacie kolarstwa Enduro, pokażą materiały filmowe ze swoich zjazdów na zawodach.

Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, organizatorzy przewidzieli wycieczki rowerowe z przewodnikami, dostosowane do różnych poziomów zaawansowania uczestników, od wycieczek z dziećmi po trasy Enduro.

Co ważne, posiadacze biletów na festiwal będą mogli skorzystać ze zniżek na wjazd gondolą na szczyt, zarówno z rowerem jak i bez, co z pewnością umili im pobyt w górach.

Gwoździem programu będzie nocny wjazd Gondolą na Stóg Izerski gdzie czekać będzie rozpalone ognisko z pieczeniem  kiełbasek i pianek dla każdego oraz otwarta restauracja, gdzie można pod gwiazdami wypić piwo lub Aperol. W sobotę na wszystkich uczestników będzie czekało darmowe ciasto.

Bikefest - dla miłośników rowerów i caravaningu 2

Nie zabraknie również konkursów i loterii z nagrodami oraz atrakcji dla najmłodszych - na terenie festiwalu dzieci będą mogły bawić się na dmuchanych zamkach, przyjadą Alpaki, animatorki zadbają o dobrą zabawę: malowanie twarzy, zabawy, konkursy oraz kino dla najmłodszych. Całość imprezy uświetnią występy DJ-ów, którzy zadbają o muzyczne tło festiwalu.

Dla miłośników caravaningu na terenie festiwalu dostępny będzie camper park. To zatem doskonała okazja, by połączyć pasję do rowerów z przyjemnością podróżowania camperem.

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są już dostępne na portalach 

goingapp.pl oraz biletyna.pl.

Nie przegap okazji, by wziąć udział w jednym z najciekawszych rowerowo-caravaningowych wydarzeń tego roku.

Do zobaczenia w Izerach!

Bikefest - dla miłośników rowerów i caravaningu 4


Redakcja03.07.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News