artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian

Bieszczady

Bieszczady

Bieszczady dzielą się na trzy części: Bieszczady Zachodnie, Środkowe i Wschodnie. Część Zachodnia rozciąga się do Przełęczy Łupkowskiej do Użockiej, z najwyższym szczytem Tarnica, posiadającym wysokość 1346 m. Jest to jedyna z części Bieszczad położona na terenach Polski. Bieszczady Środkowe to część położona na terenie Ukrainy, rozciągająca się   od Przełęczy Użockiej do Przełęczy Tucholskiej, z najwyższym szczytem Pikuj o wysokości 1405 m. Natomiast część Wschodnia położona po stronie Ukraińskiej, ciągnąca się od Przełęczy Tucholskiej na południowy wschód posiada najwyższy szczyt o wysokości 1228m. Czarna Rzepa.

W Bieszczadach znajduje się szczyt najbardziej wysunięty na południe Polski jest nim Opołonek. W górach nudzić się nie należy, bo można wybrać się z przewodnikiem na wycieczki krajoznawcze, czy na jednodniową wycieczkę na Słowację lub do Lwowa. Główne zainteresowanie wzbudzają liczne pobliskie szlaki turystyczne, m. in.: Czarny Szlak, Szlak Ikon w Dolinie Sanu i Osławy. Wiele osób pragnie zwiedzić te regiony turystyczne ze względu na to, że można odbyć rejsy po Jeziorze Solińskim, jak również udać się na spływ doliną Sanu.

Bieszczady to bardzo malownicze tereny o nieskażonej naturze, świeżym powietrzu i niespotykanych w innych częściach naszego kraju zwierzętach, zwłaszcza tych, które lubią ciepło, np. największy europejski wąż Eskulapa. Dobrze zachowane pierwotne lasy bukowe stanowią raj dla zwierząt.


ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
W skład regionu wchodzą obszary turystyczne: 

Bieszczady Zachodnie i Góry Sanocko-Turczańskie.Administrator08.08.20163 zdjęć 1