Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-21.06 Sebastian
ReklamaA1 - katalog ACSI

OBLICZA CARAVANINGU

PODRÓŻE

21 dni temu  20.03.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Kamper to nie tylko wypoczynek. To również świetne, mobilne biuro

Kamper to nie tylko wypoczynek. To również świetne, mobilne biuro fot. Adria

Firmy caravaningowe działające na polskim rynku szybko zareagowały na aktualną sytuację dostosowując ofertę i system pracy. Większość z nich swoich klientów obsługuje zdalnie. Inni, jak choćby wypożyczalnia 4kampery.pl, promują swoje usługi jako sposób na bezpieczny urlop w sterylnej, prywatnej przestrzeni. Polska Grupa Caravaningowa już pracuje nad stworzeniem jednego, spójnego przekazu informującego o tym, że wypoczynek caravaningowy będzie w tym sezonie najbezpieczniejszą formą podróżowania. 

4kampery.pl dostosowało się do zaleceń akcji #zostańwdomu i zachęca swoich klientów do składania rezerwacji telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz rezerwacyjny dostępny na stronie internetowej. 

Jednocześnie przedstawiciele firmy wyraźnie komunikują, że wszystkie kampery przed wynajmem są dokładnie sprzątane, odkażane i ozonowane. 

- Nauka wielokrotnie wykazała, że wirusy są bardziej wrażliwe niż bakterie, a wśród wirusów najbardziej wrażliwe są te, które mają osłonkę lipidową na zewnątrz. Do nich należy SARS-CoV-2. Jeśli cokolwiek zmienimy w tej osłonce, wirus traci możliwości infekcji. Ozon niszczy nowego wirusa. Ozonowanie wnętrza samochodu jest na dziś bardzo dobrym i rozsądnym rozwiązaniem w warsztatach samochodowych - powiedział w rozmowie z portalem warsztat.pl prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz, czołowy polski entomolog, prowadzący szkolenia w zakresie ozonowania.

Więcej na ten temat TUTAJ

Inna wypożyczalnia, firma CarGO! z Poznania, zachęca również do kontaktu zdalnego i jednocześnie oferuje 15% rabatu dla rezerwacji dokonanych teraz. Podobnie jak poprzednik, tutaj też pada informacja o „stosowaniu od lat niezawodnego ozonu”. 

Dzięki niemu można skutecznie usunąć niepożądane zapachy, bakterie, pleśnie, grzyby oraz alergeny. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo przez cały rok! - czytamy w poście opublikowanym na profilu CarGO.

Polska Grupa Caravaningowa, współpracując ze swoimi członkami, już pracuje nad stworzeniem jednego, wspólnego hasła dla całej branży caravaningowej, które będzie jasno komunikować, że wypoczynek w kamperze lub przyczepie kempingowej to obecnie najbezpieczniejsza forma podróżowania. Efekty ich prac mamy poznać jeszcze przed tym weekendem. Do wszystkich firm w Polsce (również kempingów) zostanie rozesłana informacja z prośbą o włączenie się w akcję. Co ważne, w dobie kryzysu współpracują ze sobą wszyscy a dotychczasowe spory przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. To ważne mając na uwadze to, jak mały rynek caravaningowy jest w Polsce.

Praca zdalna w kamperze

Zamknięte hotele, pensjonaty i brak możliwości wynajęcia apartamentów to również szansa na rozwój caravaningu. W końcu kampera można w bardzo łatwy sposób dostosować do wymogów biura mobilnego. Sypialnię, miejsce do pracy, łazienkę, kuchnię oraz prysznic mamy wszędzie tam, dokąd pojedziemy. To również sposób na izolację i ograniczenie kontaktu z innymi osobami do niezbędnego minimum. A „po godzinach” taki pojazd nadal możemy wykorzystywać jako wóz rekreacyjny, przeznaczony do wakacji i wypoczynku. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Norbert 1 18 dni temuocena: 100%  Nie wprowadzajcie, proszę, ludzi w błąd. Ozonowanie na koronawirusa nie pomaga. https://www.medonet.pl/k... Lubię Was, rozumiem niewyobrażalne straty, bankructwa ale nie namawiajcie ludzi do zarażania siebie i innych. ZOSTAŃ W DOMU, to jedyny bezpieczny urlop.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony