Reklama
Bilbord - bookingcamper

NIEZWYKŁOSTKI

11 dni temu  13.01.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Tak dużej przyczepy jeszcze nie widzieliście [VIDEO]

Myśleliście, że Adria Astella jest luksusową, dużą przyczepą? Tak było do czasu kiedy szwedzka firma KABE zaprezentowała model Hacienda 1000 TDL. To dwuosiowa przyczepa kempingowa o DMC 2800 kilogramów i długości… prawie 12 metrów. Maksymalnie w środku znajdziemy 8 miejsc do spania.

Prawdziwy gigant, „królowa przyczep” - takich określeń używają niemieccy dziennikarze opisując ten model. Producent chwali się, że w przyczepie kempingowej udostępnia łącznie 22 metry kwadratowe przestrzeni. Potencjalny kupujący ma do wyboru aż 9 różnych planów podłogowych. Może to być zarówno mobilny apartament dla pary jak i domek na kołach dla całej rodziny. Co ważne, KABE informuje wyłącznie o miejscach do spania „stałych”. W opcjach zawsze mamy możliwość np. przekształcenia salonu w dwuosobowe łóżko.

Podstawowa cena modelu zaczyna się od 96.200 euro. Za tę cenę otrzymujemy m.in. czarne, aluminiowe felgi 14-calowe, ogrzewanie ALDE, automatyczne, wodne podgrzewanie podłogi, podgrzewany schowek na buty (również narciarskie), 4-palnikową kuchenkę gazową, 177-litrową lodówkę (zamrażalnik: 35 litrów), 40-litrowy zbiornik na wodę oraz akumulator o pojemności 130 Ah. Producent dorzuca nawet router, bezprzewodową stację ładującą do smartfona czy też suszarkę do ręczników. 

Na liście opcji, prócz rzeczy oczywistych jak stopień elektryczny czy okno panoramiczne, znajdziemy też klimatyzację DOMETIC, elektryczną płytę grzewczą czy przyłącze wody miejskiej (swoją drogą to ostatnie kosztuje 480 euro (!) ). Mover w przypadku takiej przyczepy jest rzeczą obowiązkową. Tutaj system TRUMY kosztuje ponad 5000 euro. Podobną kwotę (4342 euro) wydamy na toaletę spalającą nieczystości. 

To jednak, co szokuje najbardziej w przypadku tego modelu to jego wymiary. Długość całkowita: aż 1160 centymetrów. Wysokość? Prawie 3 metry (278 cm). Poszczególne łóżka mają nawet 225 centymetrów długości i 198 cm szerokości. Wszystko jest tu gigantyczne i nie ulega wątpliwości, że to przyczepa stacjonarna, do postawienia na jednym kempingu na przynajmniej kilka lat (jeżeli nie na zawsze). 

Poniżej znajdziecie video prezentujące tego kolosa (niestety, tylko w j. niemieckim). 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Andrzej 2 9 dni temu a ja już mam od nich katalogi
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Paulina 1 9 dni temu Byłam kilka dni temu w Centrum Entuzjastów Caravaningu w Tomicach i dowiedziałam się że są oficjalnym i jednym przedstawicielem Kabe na Polskę . Pierwsze przyczepy i kampery mają być u nich na początku lutego.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony