artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-30.09 Sebastian

"Srebrna strzała T@B” i próba prędkości

"Srebrna strzała T@B” i próba prędkości
Test prędkości z przyczepą T@B 

Próba prędkości to coś dla tych, którzy nadal uważają, że przyczepy typu Teardrop to po prostu urocza, powracająca moda dla miłośników klasycznych trendów w karawaningu.

W listopadzie 2004 roku,  w Centrum Jazdy Michelin na północ od Berlina, "srebrna strzała T@B” odbyła randkę ze wspaniałym srebrzystym Porsche Cayenne Turbo. Cayene, został przygotowany przez tunerów z TechArt, którzy podkręcili silnik Porsche do 510 KM. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień, do Cayenne podczepiono srebrnego T@B i ustawiono zestaw na płycie lotniska. Zestaw ustanowił tamtego dnia niezły wynik - poruszał się o 7 km/h szybciej niż jakakolwiek kombinacja samochodu i przyczepy kempingowej. Prędkość jaką wtedy osiągnięto to oszałamiające 230,97 km/h.

Zobacz film z tej próby prędkosci :)

https://www.youtube.com/watch?v=BLfrEq5-mnc

Ówczesny dyrektor generalny Reinhard Hoßfeld świetnie się bawił, ponieważ T@B miał dwa rekordy prędkości: kilka miesięcy wcześniej osiągnięto 206,89 km na godzinę T@B’em XL z osią tandemową. Do takiej prędkości Porsche Cayenne Turbo o mocy 510 KM rozpędziło przyczepę w stylu retro na zamkniętym pasie startowym lotniska. W 2004 roku, T@B’a XL można było nazywać najszybszą przyczepą tandemową na świecie.

Oczywiście testów nie należy naśladować -  na drogach publicznych takie prędkości są zdecydowanie zabronione. Dzięki testom dużej prędkości na byłym lotnisku wojskowym w Gross Dölln, Grupa Knaus Tabbert, nie tylko wpisała się do Księgi Rekordów Guinnessa, ale także zebrała informacje o zachowaniu się nowoczesnych przyczep w ekstremalnych sytuacjach, które mogły stanowić podstawę do dalszych ulepszeń.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Nigdy nie róbcie tego w domu !!!Martin15.06.20190 zdjęć 1