artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Kempingowanie z wypożyczonym kamperem z Dog Camper to wygoda dla psów i ich właścicieli
Kempingowanie z wypożyczonym kamperem z Dog Camper to wygoda dla psów i ich właścicieli

Pomysł na bezpieczny przewóz psa w kamperze

– W Szwajcarii właściciele psów nie mogą łatwo wynająć kampera lub przyczepy kempingowej, bo psy nie są mile widziane w wynajmowanym pojeździe – mówi Edith Schweri, właścicielka firmy Dog Camper AG. – Dlatego właśnie założyłam firmę Dog Camper, aby właściciele psów mieli możliwość spędzenia wakacji z ukochanym zwierzakiem w przyczepie kempingowej lub w kamperze.

Strzał w dziesiątkę

Propozycja Kampera dla psa firmy Dog Camper spotkała się z dużym zainteresowaniem. W jej ofercie znajdują się przyczepy oraz kampery przystosowane do podroży z psem. Kampery dla psa mają specjalne miejsca do spania dla czworonogów, którymi są zaadaptowane do tych celów luki bagażowe oraz miejsca pod piętrowymi łóżkami w przyczepach. Dla psów zainstalowano także rampy do luków bagażowych, a w ich pobliżu umieszczono zewnętrzny prysznic, który pozwala opłukać zwierzę, a może przydać się także właścicielowi. Niestety, tych pojazdów nie kupisz, a jedynie wypożyczysz.

Jakie to pojazdy i jak kształtują się ceny?

Przyczepę Dethleffs Sunlight A70 wynajmiesz na tydzień za 160 franków szwajcarskich w niskim sezonie, a za 240 – w sezonie wysokim. Mniejszą Dethleffs Trend A5887: od 140 w niskim do 220 w wysokim. Kamper na bazie vana Pössl 2Win dostępny jest w cenie od 110 do 190 franków szwajcarskich za tydzień, natomiastkamper z alkową Sunlight A70 – od 160 do 240 za tydzień. Do wypożyczenia jest także Ford Tourneo Custom L1H1, cena wynosi 120 franków za możliwość przejechania 200 kilometrów w ciągu pierwszego tygodnia. Za wypożyczenie na 7 tygodni zapłacisz 790 franków za 1500 przejechanych kilometrów. Przeliczając te ceny na złotówki, możemy powiedzieć, że koszt wyjazdu kamperem dla psa wyniesie minimum 350 złotych za tydzień, do ponad 900 złotych za tydzień w największej przyczepie i blisko 1000 w dużym kamperze. Czy to dużo? Dla Szwajcarów zapewne nie, a dla nas – niemało. Choć porównując ceny w polskich wypożyczalniach, to w szwajcarskiej nie są one wygórowane.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Dog Camper: dogcamper.ch

Autor: Dariusz Wołodźko

Artykuł pochodzi z numeru 1(86) 2019 Polskiego Caravaningu


Administrator05.05.20201 zdjęć 12