artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian
Legowiska dla psów w Dog Camper znajdują się także w tylnej części kampera, pod łóżkiem ich właścicieli (po lewej) i w luku bagażowym, który wyposażono dla komfortu zwierząt w rampę do wchodzenia i wychodzenia z pojazdu
Legowiska dla psów w Dog Camper znajdują się także w tylnej części kampera, pod łóżkiem ich właścicieli (po lewej) i w luku bagażowym, który wyposażono dla komfortu zwierząt w rampę do wchodzenia i wychodzenia z pojazdu

Masz psa? Zaadoptuj kampera do jego potrzeb

Pies w kamperze też może czuć się jak w domu. W tym celu możesz zmodywikować wnetrze na własnę rękę, albo powieżyć to zadanie specjalistom. Zajmuje się tym między innymi niemiecka firma Vanufaktur GmbH & Co. KG. W swojej ofercie ma dwa modele Dogscamperów: Mercedes-Benz Vito i Volkswagen T6. Ten pierwszy opcjonalnie z napędem przednim, tylnym lub na cztery koła, natomiast Volkswagen T6 opcjonalnie z napędem na przednią oś lub 4Motion z napędem na wszystkie koła i opcjonalną tylną blokadą mechanizmu różnicowego. Pojazdy podstawowe w obu markach to vany z krótkim lub długim rozstawem osi. Jednak nie moc silnika czy napęd są w tym momencie najważniejsze, lecz udogodnienia dla psów.

Modułowo i komfortowo

Vanufaktur zastosowało specyficzne rozwiązanie oparte na modułowej zabudowie wnętrza kampera. Zamiast sztywnej i ciężkiej skrzyni dla psów, Dogscamper wykorzystuje elementy modułowe, aby stworzyć dostosowane dla niego miejsce, które można różnie konfigurować: zmniejszać, zwiększać, a nawet przemieszczać. Najczęściej jest to specjalne pomieszczenie pod rozłożonym łóżkiem w tylnej części kampera. W tym legowisku pies przebywa w trakcie jazdy. Podczas postoju za pomocą rozkładanej rampy może także wchodzić i wychodzić z niego na zewnątrz. Są też specjalne drzwiczki, które umożliwiają mu swobodne przechodzenie do wnętrza. Modułowe elementy montowane są na specjalnych szynach, dzięki czemu pomieszczenie dla psa w kamperze może być różnej wielkości. Podczas postoju, gdy używamy czterech miejsc siedzących w kamperze przy siedzisku, pomieszczenie może być mniejsze. Podczas jazdy, gdy w części mieszkalnej kampera przebywają tylko dwie osoby, przestrzeń można powiększyć nawet dwukrotnie, by pies w kamperze nie czuł się klaustrofobicznie.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Funkcjonalność i wielofunkcyjność

Każdy z elementów modułowych Dogscamper jest dopasowany do szyn znajdujących się pod łóżkiem i innych mebli w kamperze. To przemyślane rozwiązanie pozwala na dowolną w gruncie rzeczy konfigurację psiego legowiska w kamperze. Dogscamper jest także wytrzymały i łatwy w pielęgnacji, między innymi dzięki specjalnej, wodoodpornej konstrukcji mebli wykonanych głównie z aluminium. Bardzo łardzo łatwo je wymontujesz, dlatego pojazd możesz używać w życiu codziennym jako samochód dostawczy, a gdy potrzeba – jako samochód kempingowy. Na uwagę zasługuje możliwość używania prysznica poza pojazdem, na co pozwala specjalny długi wąż. Dzięki temu brudne łapy psa opłuczesz łatwo i bezstresowo jeszcze przed wejściem do kampera, bez względu na porę roku. Ciekawostką jest fakt, że w Dogscamper na zewnątrz użyjemy także kuchenki, która jest wysuwana z wnętrza pojazdu. Co istotne, nie tylko elementy używane do stworzenia legowiska dla psa w kamperze są przymocowane do podłogi za pomocą szyn. Dotyczy to także wszystkich mebli i siedzeń oraz szafek. Jak podaje producent, po zdemontowaniu mebli z modułów... możemy urządzić sześć dużych legowisk dla psów.

Kup od razu lub zamów z wyprzedzeniem

Niemiecka firma proponuje także ekskluzywną wersję o nazwie Dogscamper Comfort, dostępną wyłącznie w Mercedesie Vito Tourer. Obecnie od ręki możesz kupić dwa kampery z systemem modułowym na Mercedesie Vito, jeden pojazd służący do demonstracji klientom i jeden kamper używany. Jesli chcewsz zamówić inny, nowy pojazd, licz się z bardzo długim czasem produkcji i dostawy, bo wynoszącym aż 14 miesięcy.

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
Szczegóły: https://dogscamper.de.

Autor: Dariusz Wołodźko

Artykuł pochodzi z numeru 1(86) 2019 Polskiego Caravaningu


Administrator27.04.20201 zdjęć 10