artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Kamper do pracy zdalnej [VIDEO]
  fot. Nissan / YouTube

Kamper do pracy zdalnej [VIDEO]

Nissan zaprezentował koncepcję na mobilną, biurową kabinę kempingową. Mowa o modelu Nissan NV350 Caravan Office Pod Concept, który został zaprezentowany podczas wirtualnych targów Tokyo Auto Salon 2021.

Głównym elementem całego pomysłu jest wysuwana przestrzeń robocza, która „wyjeżdża” z tyłu auta. Jest sterowana smartfonem. Znajdziemy tam biurko i wygodne krzesło oraz możliwość swobodnego rozstawienia stacji roboczej (komputera, laptopa). Przestrzeń jest zadaszona co ochroni nas i nasz sprzęt przez mocnym słońcem czy opadami deszczu. Ciekawostką jest przezroczysta podłoga, która ma „zapewnić jeszcze bliższe połączenie z naturą”.

Kamper van bazuje na elektrycznym modelu samochodu dostawczego NV350. Idąc w głąb znajdziemy mini lodówkę i ekspres do kawy. Okna posiadają funkcję wyświetlania krajobrazów. Możemy ustawić śnieżną zimę lub złotą, polską jesień. A czego brakuje?

Przede wszystkim miejsca do spania. Na dachu znajdziemy taras wypoczynkowy z leżakiem i dużym parasolem, ale z pewnością nie będziemy tego miejsca traktować jak sypialnię. Brakuje też instalacji wodnej, łazienki i toalety. Sama idea na rozsuwany boks z tyłu auta to jednak dobra koncepcja, która być może sprawdzi się w pojazdach turystycznych w przyszłości. 


Bartłomiej Ryś12.02.20210