artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Amerykański sen wystawiony na aukcji [VIDEO]
  fot. www.silverstoneauctions.com

Amerykański sen wystawiony na aukcji [VIDEO]

Znacie amerykańskiego producenta kamperów i przyczep kempingowych Airstream? To marka-legenda, pojazdy, które są jedynymi w swoim rodzaju. W brytyjskim domu aukcyjnym wystawiono model Airstream 350LE - kampera z 1992 roku. Wygląda genialnie i jest w świetnym stanie pomimo wieku.

Prezentowany model został wyprodukowany w 1992 roku i posiada kierownicę po lewej stronie. Przebieg? Zaledwie 66 tysięcy mil (gwarantowany). W aukcji czytamy, że jest to kamper „łatwy w prowadzeniu, z przyjemnym sterowaniem, płynną skrzynią biegów i mocnym, 7,4-litrowym silnikiem V8”. Oferowany pojazd jest jednym z ostatnich wyprodukowanych według tradycyjnych zasad marki. Kolejne modele mają już zmienioną konstrukcję na włókno szklane. 

Kadłub (aluminiowy) przeszedł kompletną renowację, podobnie jak wszystkie inne meble skórzane w środku. Skomplikowaną operację przeprowadziła firma zajmująca się wykańczaniem wnętrz samolotów. Poprawiono nie tylko względy wizualne. Renowacja pojazdu to też m.in. remont systemu samopoziomującego, wymiana podłogi czy dostosowanie okablowania do standardu brytyjskiego 240V. Nie zabrakło też regeneracji skrzyni biegów, hamulców, wymiany przednich poduszek powietrznych czy wymiany opon na nowe. 

W aukcji czytamy, że największe wrażenie robi 180-stopniowy widok w tylnej sypialni. Warto zwrócić uwagę na salon i przygotowane tam pasy bezpieczeństwa. Coś zupełnie innego niż w Europie. 

Cena wywoławcza? Od 75 do 85 tysięcy funtów brytyjskich, czyli w okolicach 400.000 zł. 

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian

Bartłomiej Ryś13.11.20200