artykuły

wiesci-z-warsztatuWIEŚCI Z WARSZTATU
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian
Ebercool G4.5 waży tylko 17 kg, wymiary jednostki dachowej (dł. × szer. × wys.)  to 861 × 792 × 240 mm. No i zupełnie obywa się bez przyłącza 230 V
Ebercool G4.5 waży tylko 17 kg, wymiary jednostki dachowej (dł. × szer. × wys.) to 861 × 792 × 240 mm. No i zupełnie obywa się bez przyłącza 230 V

Recepta dla uczulonych na klimatyzację

Czas czytania 2 minuty

Jakość powietrza w pomieszczeniach zamkniętych zależy od bardzo wielu czynników. Najlepsze samopoczucie osiągamy przy wilgotności powietrza pomiędzy 40 a 60%. Każdy, kto nie toleruje klimatyzatorów i nie lubi mocno osuszonego powietrza, powinien poznać walory Ebercool G4.5.

Recepta dla uczulonych na klimatyzację 1

Eberspächer kilka lat temu opracował klimatyzator dachowy, który bazuje na rozwiązaniach w systemach chłodzenia adiabatycznego, gdzie w bezpośrednim kontakcie powietrza z wodą następuje jednoczesne nawilżanie i obniżanie temperatury powietrza. Od debiutu rynkowego Ebercool G4.5 pozostaje sztandarowym rozwiązaniem dla fanów caravaningu z „nietolerancją na klimatyzację postojową”.
W przeciwieństwie do konwencjonalnych klimatyzatorów, czyli urządzeń kompresorowych, jego działanie opiera się na fizycznej zasadzie parowania. Proces „chłodzenia adiabatycznego” polega na tym, że ciepłe powietrze z otoczenia przepływa przez filtr wyparny i powoduje odparowanie wody dostarczanej do filtra. Woda pobiera ciepło z powietrza, aby zapewnić świeży, chłodny nawiew. Ten klimatyzator można łatwo zainstalować w istniejącym luku dachowym (400 mm × 400 mm) lub specjalnym wycięciu w dachu pojazdu kempingowego. Ebercool G4.5 12 V działa poprzez instalację elektryczną pojazdu o napięciu 12 V. Zachwyca cichą i samowystarczalną pracą dzięki bardzo niskiemu zużyciu energii: min. 1,3/maks. 10,2 A (przy 12 V).
W porównaniu do kompresorów sprężarkowych jest 2-krotnie lżejszy. Ebercool G4.5 waży tylko 17 kg, a przy tym gwarantuje przepływ powietrza na poziomie 800 m³/h. Układ chłodzenia może działać zarówno podczas podróży, jak i na postoju. Wbudowane zabezpieczenie podnapięciowe zapobiega rozładowaniu akumulatora 12 V. Użytkownicy korzystają z 8 ustawień wentylatora. Inżynierowie firmy Eberspächer polecają ów model nie tylko alergikom. Ten dachowy klimatyzator jest wybitnie cichy i działa w sposób na wskroś ekologiczny (brak czynnika chłodzącego), co na pewno docenią właściciele czworonogów.

Recepta dla uczulonych na klimatyzację 2

Fot. Eberspächer

Artykuł pochodzi z numeru 6 (114) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator25.02.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką Eberspächer
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News