artykuły

wiesci-z-warsztatuWIEŚCI Z WARSZTATU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Obracana kanapa FASP 650 w szoferce

Obracana kanapa FASP 650 w szoferce

Czas czytania 3 minuty

Kampery kojarzymy z wygodnych, bo pojedynczych foteli w szoferce. Co za marnotrawstwo przestrzeni – zakomunikowała włoska firma prezentując na targach Caravan Salon 2023 rozwiązanie, które gwarantuje komfort dla kierowcy i dwójki pasażerów!

Włoski producent uzyskał stosowne homologacje, by zapewnić na wskroś komfortowy wypoczynek w wielu pojazdach, których właściciele nie chcą rezygnować z trzech miejsc w szoferce. Kanapę z 2 punktami mocowania ISOFIX można przesuwać do przodu i do tyłu, a na postoju obrócić, by pochylone oparcie zaangażować np. do realizacji miejsc noclegowych.

Kanapa FASP 650 na wszechstronnie regulowanej obrotnicy pasuje do rodziny pojazdów Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper, a też dla szoferek Opel Movano C (od 2021 roku), a jesienią br. pojawi się adaptacja dla Mercedesa Sprintera. Włosi chwalą się na targach Caravan Salon 2023 rozwiązaniem, które uratowało już ponad 200 fanów caravaningu przed nieprzespanymi nocami w kamperach z szoferkami dla 3 osób.

Trójka z przodu

Wielu budujących kampery nie chce rezygnować z trzech miejsc w szoferce. Fabryczne ławki w seryjnie produkowanych furgonach są jednak na postoju mało praktyczne. I tu dochodzimy do zamysłu Włochów, którzy opracowali obrotnicę dla podwójnej kanapy. Ta spełnia rygorystyczne testy zderzeniowe regulaminu R-117 i została wprowadzona do produkcji z myślą o fanach caravaningu.

O tzw. dwójce na obrotnicy pisaliśmy już kilka lat temu na łamach „Polskiego Caravaningu”. W szoferce – nie tylko „trojaczków”, jest miejsce na dwuosobową kanapę (idealną np. dla matki z dzieckiem) i oczywiście na kapitański fotel dla kierowcy. Na dwuosobową kanapę, ale taką… na wszechstronnie regulowanej obrotnicy.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
O jedno miejsce więcej

Nabywcy zyskują w ten sposób o jedno miejsce siedzące więcej. Kanapy FASP 650 tapicerowane są w szerokiej gamie tkanin standardowych lub według życzeń klienta.

Od momentu wejścia do sektora pojazdów kempingowych w 1970 roku, FASP Seat Technologies Srl stał się wiodącym producentem siedzeń, ławek, płyt obrotowych i innych akcesoriów. Firma cieszy się godną pozazdroszczenia reputacją w branży caravaningowej dzięki rozwiązaniom, które przekształcają się w łóżka. Najnowszą gamę produktów tego typu można oglądać na targach Caravan Salon 2023 w hali 13 na stoisku nr F62.

Fot. Redakcja PC i materiały FASP Seat Technologies Srl


Michał Żak31.08.2023 zdjęć 4
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News