Reklama
Bilbord - bookingcamper

WIEŚCI Z WARSZTATU

miesiąc temu  10.04.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Kamper Dudy lepszy!

Prawie 100 tysięcy głosów oddano podczas głosowania w ramach czwartej serii programu „Klimek kontra Duda”, w którym obaj panowie mieli za zadanie zbudować kamper vana na bazie Mercedesa Sprintera. Zwyciężył Grzegorz Duda z wynikiem 57 845 głosów.

Jego konkurent pozostał daleko w tyle - projekt Adama Klimka uzyskał 40 480 głosów. 

W ramach telewizyjnego programu, Klimek i Duda otrzymali budżet w wysokości 70 tysięcy złotych na budowę wymarzonego kamper vana. Za tę kwotę musieli nie tylko nabyć samochód-bazę, ale i wykonać pełną zabudowę kempingową. Realizacja programu znacznie się przedłużyła ze względu na pandemię, ale ostatecznie oba projekty udało się dokończyć. 

Szczegóły można znaleźć tutaj: https://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1850,n/grzegorz-duda-zwyciezca-czwartej-serii-klimek-kontra-duda,337359.html

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 378

 • 195
  ZADOWOLONY
 • 29
  ZASKOCZONY
 • 25
  POINFORMOWANY
 • 40
  OBOJĘTNY
 • 30
  SMUTNY
 • 32
  WKURZONY
 • 27
  BRAK SŁÓW

Komentarze (32)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Damian 32 29 dni temuocena: 40%  Osobiście bardziej podoba mi się projekt Dudy, ale jeśli budowa miałaby być inspiracją dla innych, to nie ma szans na zrobienie tego za 70 tysi, nawet za dwa razy tyle, bo wiedza i umiejętności bezcenne. Klimek pokazał, że jest możliwa budowa nawet przez kogoś z mniejszymi możliwościami, więc dla niego też duży plus za projekt,.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Antypolok 31 miesiąc temuocena: 13%  A w komentarzach ból dupy Januszu specjalistów od starych niewiadowek. Polskie smiecie
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ mariusz 30 miesiąc temuocena: 50%  Oba fajne ale oba mają zły kolor który w moich oczach je dyskwalifikuje , w gorące i słoneczne dni przy ilości izolacji która została zastosowana nie będzie dało się w nich mieszkać.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Łebajd 29 miesiąc temuocena: 100%  Oba campery mają to coś,jednakże Grześka leży mi bardziej.Ilość miejsca do spania,pełno wymiarowe wyrka., komfort i estetyka .A co jest dla mnie najważniejsze to ,że naprawdę prawie w 100% zrobił ten projekt jak i wcześniejsze samemu.Ogromna wiedza wizja projektu.SZACUN.Choc coś mi brakuje w przednim zdeżaku.Jest tam pewna dysproporcja.Mimo to zajebisty camper.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Julek 28 miesiąc temuocena: 83%  Klimek poszedłem na łatwiznę bo tylko meble wstawił Duda całego przerobił nawet silnik do zera rozebrał nic dziwnego że Dudek wygrał i jego lepszy
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Jovu 27 miesiąc temuocena: 29%  Dudy kamper to wyszła karykatura. Gość fajnie wszystko robi ale nie wiem czemu musi zawsze przesadzić, tak samo było z kobrą. Po co te przesadzone poszerzenia? Można trochę ale on z tym zawsze przesadzi i wychodzi potem karykatura bo auto gubi linię i kształt. Klimek może nie zrobił lepszego kampera ale on się prezentuje, trzyma jakies proporcje jak się na niego patrzy a u dudy jakby podoklejane z każdej strony coś.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Yt 26 miesiąc temuocena: 0%  Wiesław i poprostuja jak już coś piszecie to byłoby fajnie żebyście wiedzieli o czym po 1 Klimek i Duda ważyli pojazdy a po drugie Klimka też jest 4x4
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Mariok 25 miesiąc temuocena: 20%  Jak dla mnie to kamper klimka lepszy a po drugie to bydowa tych kamperow wogooe nie odzwierciedlala prawdziwych kosztow jakie by normalnie zaplacili i to widac ewidentnie jakie upusty mieli przy zakupach
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Sebix1996 24 miesiąc temuocena: 0%  Adama Klimka kamperem mogę jechać nad jezior lub nad może dobrze się nada ale Wolę Grześka Dudy projekt bo idealnie nada się w miejsca do który ciężko się dostać takim samochodem jak na przykład Adama Klimka Panie Duda wsiadać i w Góry jechać.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Wieslaw 23 miesiąc temuocena: 4%  Nikt z nich nie podal wagi kampera co z tego ze fajny jesli przekroczona waga.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ PoporostuJa 22 miesiąc temuocena: 63%  Klimek to pizda!!! Auto mialo byc nie tylko kamperem ale i z napedem 4x4 a ten nie umie tego zrobic. Po raz kolejny oszukal (wczesniej nie zrobil Cobry, chociaz sie na nia zgodzil) - pizda i tyle!!
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Darek 21 miesiąc temuocena: 29%  Programy tej tv trzeba zawsze oglądać z przymróżeniem oczu.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Jaroexplorercamper4x4 20 miesiąc temuocena: 43%  Klimek zrobił Kmpervana Duda zrobił piękną wystawówkę... Adama auto wróci z trasy do której został stworzony. Grzegorza, niestety rozpadnie się na wertepach a konkretnej wyprawy nie przeżyje... Projekty piękne szacunek dla Panów !!! I pała dla reżysera za przekłamanie kosztów zakupów! Zrobienie tych projektów za te pieniądze było niemożliwe dlatego też dziwnym trafem większość rzeczy kupowali prawie za bezcen w mega promocjach, komuś kto zna temat trochę kiepsko się to oglądało. Teraz zwykły Kowalski płacze bo kasy już brakło a projekt nawet nie w połowie. Adam powinien wygrać za to że naprawdę użył kilka fajnych tanich produktów z marketu, Grzegorzowi napewno kasa skończyła by się przy samej budzie... Sprężyny warte 2k dostał za 200 pln. Skan auta za free termoformowania za bezcen i te machlojki z napędami... Co się stało z tą Polską... Oszalała.. HANDLARZE oddawają wszystko za free... Szok
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Patriota 19 miesiąc temuocena: 20%  Witam obydwa auta w tej cenie są super każdy ma to coś brawo program bajka pozdrawiam z norwegi
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Kyoro 18 miesiąc temuocena: 19%  Według mnie obydwa projekty są świetne na swój sposób. Kamper Klimka jest zwykłym kamperen z nastawieniem na zwiedzanie i pokonywanie kilometrów. Natomiast kamper Dudy jest ciekawą kopią Hymer VisionVenture. Taki kamper nie jest stworzony oczywiście do pokonywania kilometrów ale za to można nim wjechać w teren nie dostępny dla innych kamperów. Dlatego uważam, że to był bardzo wyrównany pojedynek, w którym obydwaj panowie pokazali swoje umiejętności.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Lookassch 17 miesiąc temuocena: 29%  Gratulacje dla obu budowniczych. Auto Dudy robi wizualnie większe wrażenie! Nie budowałem kampera, ale z relacji budowniczych z yt 70 tys. za takie auta to 40 % kosztów, szczególnie w wypadku auta GD. Na odcinkach wiele zostało pominięte. Gdybym miał głosować własnymi pieniędzmi, kupiłbym auto Klimka. Ma bagażnik i wiele praktycznych aspektów, które pozwalają podróżować. Auto Dudy do demo car. Nie chciałbym mieć nim wypadku, ani nigdzie jechać. Fajnie wygląda, ale w obecnych pandemicznych okolicznościach wolałbym się nie rzucać w oczy, szczególnie w krajach gdzie wprowadzono ograniczenia.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Marek D. 16 miesiąc temuocena: 48%  Kamper Dudy to lepianka choć ładnie wykonana
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Rychu 15 miesiąc temuocena: 31%  Panowie czy skopiował czy nie Duda Hamera włorzył dużo pracy i szacunek się należy wygrał. Osobiście Adama auto bardziej bym wolał, mniej pali zdecydowanie i nie wyja opony jak u Dudy.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ maximus232 14 miesiąc temuocena: 20%  Wszystko fajnie tylko w przypadku dudy oraz Klimka Obaj połowę rzeczy dostali albo za darmo albo w meeeeegaaaa promocji gdzie nigdy normalnie takiej nie dostanę. Następna sprawa koszty robocizny oni sami tego nie robią więc ciężko jest ocenić ile tak naprawdę kosztują te kampery. Nie wiem czy ktoś zauważył ale Duda jest dziwnie sfiksowany na punkcie poszerzania nadkoli to jakieś zboczenie, co projekt to tylko nadkola nadkola nadkola. Co do samych kamperów to tak 50 na 50 ze wskazaniem na projekt Dudy ale wolałbym kupić Klimkowy.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Piotrek 13 miesiąc temuocena: 29%  Absolutnie nie wierzę, że Duda zamknął się w siedemdziesięciu tysiącach. Myślę, że część kosztów ukrył a to już brak zasad fair play, to z resztą dla niego typowe. Klimek powinien dokładnie punktować realne koszty projektu Dudy, choćby po to, aby się komuś nie wydawało, że może sobie wybudować w garażu coś takiego za tak śmieszny budżet.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Piotrek 12 miesiąc temuocena: 38%  Absolutnie nie wierzę, że Duda zamknął się w siedemdziesięciu tysiącach. Myślę, że część kosztów ukrył a to już brak zasad fair play, to z resztą dla niego typowe. Klimek powinien dokładnie punktować realne koszty projektu Dudy, choćby po to, aby się komuś nie wydawało, że może sobie wybudować w garażu coś takiego za tak śmieszny budżet.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Piotrek 11 miesiąc temuocena: 13%  Absolutnie nie wierzę, że Duda zamknął się w siedemdziesięciu tysiącach. Myślę, że część kosztów ukrył a to już brak zasad fair play, to z resztą dla niego typowe. Klimek powinien dokładnie punktować realne koszty projektu Dudy, choćby po to, aby się komuś nie wydawało, że może sobie wybudować w garażu coś takiego za tak śmieszny budżet.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Piotrek 10 miesiąc temuocena: 7%  Absolutnie nie wierzę, że Duda zamknął się w siedemdziesięciu tysiącach. Myślę, że część kosztów ukrył a to już brak zasad fair play, to z resztą dla niego typowe. Klimek powinien dokładnie punktować realne koszty projektu Dudy, choćby po to, aby się komuś nie wydawało, że może sobie wybudować w garażu coś takiego za tak śmieszny budżet.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Bigos 9 miesiąc temuocena: 29%  Kamper Dudy powinien mieć zakaz poruszania za ingerencję w przednią belkę zawieszenia
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Leon 8 miesiąc temuocena: 37%  Klimka jest fajniejszey
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Roko 7 miesiąc temuocena: 43%  Dzieło Dudy to istny plagiat hymera. Zero kreatywności z jego strony, wszystko skopiował, nawet kolor. Gdyby ludzie to widzieli przed głosowaniem napewno by wygrał Klimek. Trochę nie smaczne. Nie ładnie Panie Duda, oj nie ładnie.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Michał 6 miesiąc temuocena: 48%  Kolega ma rację. Dzieło Dudy to kopia Hymera.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Kuba 5 miesiąc temuocena: 18%  Grzegorz ma lepsze poczucie stylu. Założenia projektu o niebo przyjemniejsze dla oka. Minusy projektu to grill z Mercedesa klasy A. Jak można było tak zniewieścić przód auta. Brak ściany grodziowej i prędkość dopuszczalna spada do 80km/h. Kamper Grzegorza pod tym względem góruje co nie zmienia faktu, że to tylko blaszak.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Kot 4 miesiąc temuocena: 15%  To dwa różne kampery,do dwóch sposobów na życie,do zwiedzania pewnie lepszy jest Klimka, a do terenu Dudy ,50%/50%
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Yaroo 3 miesiąc temuocena: 29%  Wszystko jest dobrze dopóki jest dobrze. Duda wygrał - nie kwestionuję tego ale osobiście gdyby obydwa kamery były do sprzedania to wolałbym kupić od Klimka. Tam jest więcej serii A co za tym idzie łatwość przy ewentualnej naprawie mechanicznej czy też blacharskiej. A wiadomo że wszystko może się zdarzyć i to nie zawsze z naszej winy. W kamerze Dudy za dużo jest kombinacji. A potem kombinuj człowieku co jest od czego. Więc mnie bardziej podchodzi kamper Klimka. A poza tym jest sympatyczniejszy i zdexydowanie lepiej czułbym się w jego aucie.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Jimmmm 2 miesiąc temuocena: 20%  Dudy niby fajniejszy ale weź go kup i potem napraw w razie jakieś stłuczki czy nawet awarii wiem że to naprawdę duży problem bo miałem specjalne wersie aut zderzaki itd... Problem z częściami a także z ubezpieczalniami, no i ten 4x4 to nie seria. . Wolałbym Klimka kampera jest choć dudy na pewno jest ladnieszy.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Lukas 1 miesiąc temuocena: 52%  Wszystko fajnie zerknijcie na camper hymera Hymer VisionVenture la CMT2020
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony