artykuły

wiesci-z-warsztatuWIEŚCI Z WARSZTATU
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Eberspaecher w kamperach James Cook czwartej generacji
  fot. Fot. R. Dobrowolski i materiały www.eberspaecher.com

Eberspaecher w kamperach James Cook czwartej generacji

Westfalia zdecydowała się polegać na rozwiązaniach grzewczych marki Eberspaecher w swoim nowym modelu James Cook. W kamperze czwartej generacji urządzenie Hydronic S3 Economy jest sterowane przez CI-BUS i stanowi standard koncepcji ogrzewania postojowego. Standard, ale jak rozwojowy!

Hydronic S3 Economy to ogrzewanie postojowe najnowszej generacji spełniające wymagania wszystkich segmentów pojazdów. Jak każde urządzenia Hydronic, także to jest zintegrowane z obiegiem cieczy chłodzącej silnik. Pracuje niezależnie od silnika i daje podwójną korzyść: podgrzewając wnętrze pojazdu i silnik. 

Eberspaecher w kamperach James Cook czwartej generacji 1Wodne ogrzewanie Hydronic S3 Economy produkowane jest w dwóch specyfikacjach – w zależności od zasilania (benzyna/olej napędowy) z bezstopniową regulacją mocy grzewczej (max. 4300 lub 5000 Wat) przy znikomym apetycie na paliwo ze zbiornika pojazdu (zużycie oleju napędowego to 0,15-0,59 l/h). Kompaktowych rozmiarów waży tylko 2 kg, a odpowiednia konstrukcja zapewnia bezproblemowy montaż do wielu typów pojazdów. 

Sterowanie przez CI-BUS 

To nowoczesne ogrzewanie wykorzystuje cyfrową magistralę przesyłu danych - technologię opracowaną w firmie Eberspaecher. Jest wykonane z wytrzymałych komponentów, zapewnia właściwą ochronę elementom wewnętrznym przed pyłem i bryzgami wody. 

Od teraz Hydronic S3 Economy będzie oczywiście w standardzie każdego kampera James Cook marki Westfalia. Ale to nie wszystko. W przypadku podróży do chłodniejszych regionów, każdy James Cook może być na życzenie wyposażony w opcjonalny pakiet Westfalia 4-Season Comfort, który skrywa elektryczny grzejnik Plugtronic. Tak zdublowany układ pozwoli na jeszcze większą niezależność i pomoże w utrzymaniu ciszy podczas nocy na kempingach. Plugtronic po podłączeniu do przyłącza energetycznego (230 V) można oczywiście zaprogramować do pracy w trybie elektrycznym. Absolutnie bezszelestne ogrzewanie i wysoki komfort w nowej Westfalii James Cook to zasługa ekspertów z Esslingen (Niemcy). Firmy rodzinnej, acz Grupa Eberspaecher zatrudnia dziś około 10 000 pracowników w 80 lokalizacjach na całym świecie i jest jednym z wiodących producentów i dostawców systemów dla przemysłu motoryzacyjnego.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Danny MacAskill i Eberspaecher

Najnowszy kampervan James Cook ze stajni Westfalia miał swą premierę podczas tegorocznych targów Caravan Salon. Ale i firma Eberspaecher zadbała, by jej stoisku tłumnie oblegali fani caravaningu. A wszystko to za sprawą Eberspaecher w kamperach James Cook czwartej generacji 2obecności ambasadora marki Eberspaecher, który jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych zawodników w ekstremalnym ujeżdżaniu dwóch kółek. I oczywiście użytkownikiem kampera z ogrzewaniem ekspertów z Esslingen. Danny MacAskill wraz z ekipą Drop & Roll Tour był czwartego dnia targów obecny na stoisku firmy (pawilon nr 13, stoisko nr A11), gdzie pozował do pamiątkowych zdjęć, rozdawał autografy. W tle oczywiście promowano współpracę firmy przy projektowaniu najnowszego kampervana bazującego na furgonie Mercedes-Benz Sprinter.


Rafał Dobrowolski02.10.20190