artykuły

przepisy-prawnePRZEPISY PRAWNE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Temat akcyzy wykreślony z posiedzenia Sejmu

Czas czytania 1 minuta
Temat akcyzy wykreślony z posiedzenia Sejmu
 fot. sejm.gov.pl

Według informacji zamieszczonej na stronie tanszaakcyza.pl, pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym i ustawy „Prawo o ruchu drogowym” zostało wczoraj(22 lutego) wykreślone z listy 36 posiedzenia Sejmu RP. Co dalej?

Przypomnijmy, że grupa obywateli pod szyldem strony www.tanszaakcyza.pl prowadzi szereg działań ukierunkowanych na obniżenie stawki podatku akcyzowego z 18,6% na 8% dla pojazdów z silnikiem o pojemności powyżej 2000cm3. Na bieżąco przyglądają się działaniom Sejmu i Senatu i śledzą drogę senackiego projektu ustawy, który dotyczy nowego sposobu obliczania akcyzy.

14 lutego dowiedzieliśmy się, że wspomniany projekt został wpisany do porządku obrad Sejmu. Jego pierwsze czytanie miało odbyć się dziś, 22 lutego na 36 posiedzeniu Sejmu RP.

Niestety, tak się nie stało. Projekt w ostatniej chwili został skreślony z porządku obrad. Jak czytamy na stronie tanszaakcyza.pl:

O wyznaczeniu nowego terminu I czytania projektu o akcyzie, poinformujemy Was niezwłocznie po jego ogłoszeniu. Zachęcamy nadal do składania podpisów pod petycją o pierwotnym obniżeniu stawki akcyzowej.


Administrator23.02.2017
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News