artykuły

przepisy-prawnePRZEPISY PRAWNE
ReklamaBilbord caravanssalon mtp TARGI 06.07-23.10 Sebastian

Plakietki ekologiczne do europejskich miast - gdzie kupić?

Plakietki ekologiczne do europejskich miast - gdzie kupić?

Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów. Planujesz odwiedzić Paryż, Berlin, Wiedeń lub inne europejskie metropolie? W związku ze zwiększającym się problemem zanieczyszczenia powietrza, w kolejnych miastach powstają tzw. zielone strefy, do których wjechać mogą wyłącznie pojazdy oznakowane plakietką ekologiczną. Plakietki ekologiczne można nabyć przed wyjazdem za pośrednictwem PZM-TRAVEL.

Co potrzebujemy?

Żeby nabyć plakietkę w PZM-TRAVEL potrzebujemy zazwyczaj skan dowodu rejestracyjnego pojazdu. Obsługa w j. polskim oraz pomoc w skomplementowaniu potrzebnych dokumentów ułatwi jej uzyskanie. Klienci PZM-TRAVEL mogą uiścić płatność w złotówkach i mają możliwość otrzymania faktury na firmę.

Co należy wiedzieć o plakietkach ekologicznych?

NIEMCY

Tzw. strefy zielone obowiązują w większości niemieckich miast. Obowiązek posiadania plakietki nałożony jest na wszystkie pojazdy niezależnie od kategorii. Pojazdy z silnikiem benzynowym zarejestrowane przed 1996r. oraz pojazdy z silnikiem wysokoprężnym zarejestrowane przed 2006r. nie otrzymają plakietki i nie będą mogły wjechać do centrum Berlina czy Monachium. 

FRANCJA

Strefy ekologiczne obejmują od 1 marca 2017 całe miasta, aktualnie są to Paryż, Grenoble, Lille i Lyon. Obowiązek posiadania plakietki ekologicznej obejmuje wszystkie pojazdy niezależnie od kategorii pojazdu. Zwracamy uwagę, że nie wszystkie pojazdy otrzymają plakietkę, nie otrzymają jej min. pojazdy osobowe zarejestrowane przed 1997r. 

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
AUSTRIA

Obowiązek posiadania plakietek ekologicznych nałożony jest na wszystkie pojazdy zarejestrowane, jako ciężarowe niezależnie od masy pojazdu. Plakietkę ekologiczną powinny posiadać pojazdy, które przemieszczają się w wybranych rejonach Austrii np. Styria, Dolna Austria, Tyrol. Do wystawienia plakietki oprócz dowodu rejestracyjnego potrzebny jest certyfikat emisji spalin EURO. 

Szczegółowe informacje na temat plakietek ekologicznych oraz sposobu ich zamawiania znajdują się na stronie www.pzmtravel.com.pl

Wszelkie pytania można kierować na adres email: travel@pzmtravel.com.pl lub telefonicznie:22 8498449


Administrator04.04.20172