artykuły

PRZEPISY PRAWNE
ReklamaBilbord Caravans salon targi 07.07-26.09 Bartek
Od poniedziałku można przemieszczać się kamperem lub przyczepą
  fot. Aleksandra Cap

Od poniedziałku można przemieszczać się kamperem lub przyczepą

Ten news będzie niezwykle krótki, ale treściwy. Od dziś, 20 kwietnia 2020 roku, możemy legalnie poruszać się kamperem lub przyczepą kempingową w celach rekreacyjnych. Idąc za opiniami prawników, nowe Rozporządzenie daje nam taką możliwść.

Przed weekendem caravaningowa brać poderwała się słysząc słowa Premiera, że od najbliższego poniedziałku będziemy mogli się przemieszczać również w celach rekreacyjnych. Niestety, mogliśmy się opierać tylko na słowach wypowiedzianych podczas konferencji prasowej. Nie znaliśmy szczegółów. Te zostały opublikowane w miniony weekend a dziś, w poniedziałek, dostaliśmy pierwsze opinie prawników.

Wszyscy są zgodni: do możliwości swobodnego przemieszczania się również w celach rekreacyjnych można zaliczyć również podróżowanie kamperem lub przyczepą kempingową. Taką wykładnię przedstawił m.in. prawnik Jędrzej Głowinkowski z kancelarii Miśkowicz Pach i Partnerzy.

Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli w kamperze podróżujemy z innymi osobami niż własną rodziną, to wszyscy muszą mieć maseczki zasłaniające twarz - dodaje Głowinkowski.

Poniżej zamieszczamy infografikę opublikowaną przez Lasy Państwowe o niezbędnych zasadach bezpieczeństwa podczas przebywania na zewnątrz. Pamiętajmy, że to, że możemy się swobodnie przemieszczać nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i dbania o siebie i innych!

Te pola kempingowe, które są otwarte, świadczą usługi najmu długoterminowego (powyżej miesiąca). Można na nich przebywać również w celach służbowych. „Odmrożenie” pól w pełni nastąpi podczas zapowiedzianego przez premiera drugiego etapu. Jego data nie jest na razie znana. 


Bartłomiej Ryś20.04.202010

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 557

 • 411
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 29
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 33
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 30
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 12
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 21
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 21
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW