artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Mobilny styl życia z Mitsubishi D:X Concept

Mobilny styl życia z Mitsubishi D:X Concept

Czas czytania 3 minuty

Prezentowany koncept łączy przestronną przestrzeń kabiny MPV z doskonałymi właściwościami jezdnymi SUV-a. Ma budzić ducha przygody i poszerzać horyzonty wśród fanów caravaningu, w czym wydatnie pomaga „zawieszony w powietrzu” kokpit z transparentnym fragmentem maski.

Japan Mobility Show 2023 (26 października – 5 listopada, Tokio) kolejny raz dostarcza fascynujących propozycji dla współczesnych nomadów. Na stoisku Mitsubishi Motors Corporation mamy światową premierę konceptu, który bazuje na modelu Delica.

Ten przyszłościowy, zelektryfikowany crossover MPV inspiruje do przygody. W nazwie modelu D:X, "D" oznacza „discover” (odkrywać), a "X" "experience" (doświadczać).

Odkrywać i doświadczać

Podczas konferencji prasowej Takao Kato, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors, powiedział: "Mitsubishi D:X Concept to samochód koncepcyjny, który łączy w sobie najlepsze technologie Mitsubishi Motors - w szczególności nasz zelektryfikowany układ napędowy i układ przeniesienia napędu na wszystkie koła - z myślą o urzeczywistnieniu społeczeństwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. Będziemy nadal zapewniać satysfakcjonujący mobilny styl życia, który obudzi w kierowcach ducha przygody i przysporzy pozytywnych emocji wszystkim pasażerom.”

Prezentowany koncept pozwala cieszyć się mocą i komfortem jazdy z napędem PHEV, co daje nieograniczone możliwości korzystania z aktywnej mobilności i czyni z niego niezawodnego towarzysza najróżniejszych przygód.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Przestronne wnętrze typu monobox

Ciekawostką wnętrza są obrotowe fotele o panoramicznym kształcie, które poruszają się w górę i w dół, aby dać optymalną pozycję siedzącą. Wysoka linia wzroku gwarantuje doskonałą widoczność do przodu, co ułatwia prowadzenie pojazdu i daje poczucie otwartej przestrzeni. Podczas przerw przednie fotele można obrócić tyłem do kierunku jazdy, aby stworzyć przestrzeń, w której wszyscy pasażerowie mogą cieszyć się rozmową. Otwarte i szerokie pole widzenia wpływa na poczucie zrelaksowania nie tylko podczas prowadzenia samochodu.

Charakterystyczną cechąD:X Concept jest także przednia szyba, przechodząca w przezroczystą maskę, co zapewnia otwarte, szerokie pole widzenia. „Zawieszony w powietrzu” kokpit oferuje niespotykane dotąd wrażenia. Przezroczysta maska, która sięga od przedniej szyby w dół, wyświetla kombinację informacji przydatnych w jeździe terenowej.

Luksusowy standard glampingu

Kolor nadwozia to luksusowa miedź zapożyczona z elementów stylu glampingowego, z nową półbłyszczącą teksturą. Maksimum możliwości terenowych gwarantuje zintegrowany system kontroli dynamiki w S-AWC, który zarządza pracą elektrycznego napędu na cztery koła. System umożliwia kierowcy precyzyjne prowadzenie, a pasażerom komfortową jazdę z minimalnym kołysaniem. Inżynierowie zapewniają, że pomimo wysokiego nadwozia typu monobox, Mitsubishi D:X Concept prowadzi się jak standardowy pojazd osobowy.

Ten koncept skrywa przyjazny dla środowiska układ napędowy PHEV, dając do dyspozycji w codziennych dojazdach tryb elektryczny, a w dalekich podróżach - tryb hybrydowy. Można wybierać pomiędzy różnymi trybami jazdy w zależności od nawierzchni i warunków, dzięki czemu samochód sprawdzi się w każdej podróży.

ReklamaMobilny styl życia z Mitsubishi D:X Concept 2
Fot. Mitsubishi Motors Corporation


Michał Żak28.10.2023 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News