Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-29.03 Sebastian

TARGI

5 miesięcy temu  31.08.2019, ~ Krzysztof Dulny   

Globe-Traveller na Caravan Salon 2019

Jednym z wystawców trwających w Düsseldorfie targów Caravan Salon jest Globe-Traveller. O swoich początkach w spółce, a także jej najbliższych planach, opowiada Andrzej Zawiliński.

Globe-Traveller to krakowska spółka należąca do Sobiesława Zasady, wielokrotnego mistrza świata w rajdach samochodowych, a także caravaningowego entuzjasty. W marcu 2015 r., kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z panem prezesem, dowiedziałem się, że projekt produkcji kamperów szczególnie jest mu bardzo bliski, gdyż ma on do niego wielki sentyment. Wspólnie z małżonką, p. Ewą, często podróżowali kamperem podczas zawodów, ale przede wszystkim korzystali z kampera na wakacyjnych wojażach.

Moja decyzja dołączenia do spółki była dość spontaniczna, choć na pewno nie łatwa dla mnie. Przede wszystkim nie miałem doświadczenia w branży caravaningowej, a w szczególności w spółkach produkcyjnych. Wcześniej pracowałem ponad 16 lat w koncernach skandynawskich działających w branży przemysłowej, petrochemicznej oraz dystrybucji komponentów elektronicznych, a praca była poukładana zgodnie ze standardami tych spółek.

W maju 2015 r., kiedy przychodziłem do Globe-Travellera, dystrybucja pojazdów w Europie odbywała się poprzez czterech dealerów niemieckich, a w Polsce poprzez spółkę Elcamp. Niewielka sprzedaż, nie przekraczająca 2-3 pojazdów miesięcznie, ograniczała możliwości rozwoju spółki, a wręcz stanowiła przesłanki, aby taką spółkę zamknąć. Jeszcze w tym samym roku spółka została dokapitalizowana, wspólnie stworzyliśmy nową strategię rozwoju oraz pozyskaliśmy nowych kluczowych dla nas pracowników.

W 2019 r. planujemy wyprodukować ok. 120 kamperów. Dystrybuujemy nasze pojazdy do 15 państw, a nasza sieć dealerska składa się z 25 dystrybutorów. Od lipca 2018 sukcesywnie wprowadzamy zmiany, które pozwalają nam na zwiększanie wolumenu produkcji. Zmiana procesu produkcyjnego, planowanie produkcji i zapasów magazynowych oraz wzmocnienia kadrowe są dla nas kluczowe przy zwiększaniu wolumenu.

Po odejściu p. Jacka Jaskota rozpoczęliśmy współpracę z dużą krakowską agencją projektową Ergo Design, z którą wspólnie, w oparciu o metodą „design lab”, przygotowaliśmy 2 nowe projekty, których premiera odbywa się właśnie na tegorocznych targach w Düsseldorfie. Projekty te zawierają rozwiązania zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Z drugiej strony chcieliśmy wykorzystać potencjał bardzo fajnego kampera, aby jeszcze podkreślić jego oryginalny wygląd.

Ergo Design to spółka, która przez 20 lat stworzyła ponad 670 projektów. Projekty mają charakter całoprocesowy, od deski kreślarskiej do hali produkcyjnej. Za swoje projekty zdobyła też wiele nagród w Europie.

Andrzej Zawiliński, prezes zarządu/CEO
Elcamp RV sp. z o.o. sp. k.

GALERIA ZDJĘĆ

Globe-Traveller na Caravan Salon 2019
Globe-Traveller na Caravan Salon 2019
Globe-Traveller na Caravan Salon 2019
Globe-Traveller na Caravan Salon 2019
Globe-Traveller na Caravan Salon 2019
Globe-Traveller na Caravan Salon 2019

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony