artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Caravan Salon Düsseldorf 2017 – najlepsza edycja w historii!

Czas czytania 3 minuty
Caravan Salon Düsseldorf 2017 – najlepsza edycja w historii!

232 tys. zwiedzających tereny targowe to najlepsza frekwencja w ponad 50-letniej historii targów. Z takim wynikiem miniona edycja targów bije oczywiście także ubiegłoroczny rekord, kiedy to Düsseldorf nawiedziło 203,5 tys. fanów caravaningu.

Na tak świetny wynik niewątpliwie największy wpływ mieli debiutujący. W tym przypadku mowa o gościach targowych, którzy przybyli do stolicy caravaningu, by połknąć bakcyla turystyki motorowej.

35% nowicjuszy pośród gości targowych

Organizatorzy imprezy podkreślają znaczący udział gości targowych, dla których kamper czy przyczepa kempingowa to nadal dość egzotyczne synonimy swobody, wolności i niezależności. To dla nich stworzono specjalną strefę StarterWelt, gdzie mogli od doświadczonych fanów caravaningu nabyć nieco... ogłady. Wspomnianą strefę urządzono w potężnym namiocie (pawilon nr 18). Tu odbywały się prelekcje, a zgromadzone „eksponaty” – zabytkowe „domy na kołach” i absolutne nowości – stanowiły ciekawą lekcję historii. Tu też swym doświadczeniem i radami dzielili się eksperci caravaningu. Formuła spotkań była dwojaka: okrągły stół zainteresowanych rozmówców lub wywiad dziennikarza z cenionym fachowcem w dziedzinie turystyki motorowej.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że spośród owych 35% zupełnie świeżych fanów caravaningu, naprawdę wielu albo już dokonało zakupów „domów na kołach”, albo zadeklarowało chęć wejścia w posiadanie takich w najbliższym czasie – mówi Joachim Schäfer, dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf GmbH. – To o tyle istotne, że wyniki ankiet, jakie zrealizowaliśmy wśród gości targowych, nie pozostawiają wątpliwości, jak bardzo modny jest i będzie caravaning, skoro prawie 60% przepytywanych przybyło na Caravan Salon z konkretnymi zamiarami dokonania zakupów.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-30.06 Sebastian
Status wiodącej formy aktywnego wypoczynku

232 tys. zwiedzających tereny targowe to także przybysze spoza Europy. Wystawców cieszy nie tylko rekordowa frekwencja targów, co po prostu fakt, że na stoiskach gościli klientów ze Stanów Zjednoczonych, Australii i Azji.

Zainteresowanie caravaningiem jest bardzo wysokie, skoro wyraźnie wzrosło w porównaniu z rokiem poprzednim – nie kryje satysfakcji Hermann Pfaff, prezes Stowarzyszenia Przemysłu Karawaningowego (Caravanning Industry Association). – Miniona edycja targów potwierdziła też pozycję Messe Düsseldorf – organizatora wiodącego wydarzenia dla fanów caravaningu o randze światowej, a doskonałe wyniki sprzedaży kamperów, przyczep i rozlicznych akcesoriów turystycznych przełożą się w najbliższym czasie na jeszcze lepszą kondycję uczestników rynku.

Największymi wygranymi okażą się najpewniej dostawcy innowacyjnych rozwiązań, firmy przodujące w anonsowaniu nowatorskich technik i propozycji rynkowych.Administrator04.09.2017 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News