artykuły

4x44x4
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Lider swobody poszerza jej zakres

Czas czytania 4 minuty
Lider swobody poszerza jej zakres
 fot. Fot. R. Dobrowolski i materiały Fiat Professional

Od dekady czasu propozycja Fiat Professional stawiana jest w rzędzie najlepszych baz do adaptacji, a w kategorii kampervanów uchodzi za niekwestionowanego lidera rynku. Teraz, dla poszukujących swobody poza trasą, dla miłośników turystyki motorowej i ekstremalnych przygód, Ducato prezentuje się w całej palecie odmian 4x4.

Wszelkie wersje Ducato 4x4 (także oczywiście ramę z silnikiem pod zabudowę) będzie można zamawiać na polskim rynku już od września 2017. Goszczący nas w Pollenzo przedstawili kilka faktów, które każą wróżyć sukces odmianom z napędem 4x4. Oczywiście na rynku caravaningowym.

Ducato 4x4 

To pojazd terenowy, który w znacznym stopniu poszerzy zakres swobody podróżujących kamperami – wielokrotnie powtarzali goszczący nas w ramach konferencji „Ducato – leader in freedom” (Polenzo we Włoszech, 11-12 lipca). Dodajmy, że tylko w ostatnich dwóch latach udział Ducato w europejskim rynku caravaningowym był bezwzględnie dominujący. Model ten jest bestsellerem aż w 12 krajach – także w Polsce. Niemcy, Francja, Finlandia, Chorwacja - tylko w owych krajach ustępuje pozycji lidera, a trzecim miejscem cieszy się w kilku innych krajach. 

Jako kamper 4x4 stanowić ma pożądany obiekt nowego pokolenia fanów caravaningu. Menadżerowie koncernu świetnie odczytali sygnały kilkadziesiąt lat temu, a z sezonem 2018 najpewniej zmodyfikują hasło "Born to be a motorhome" (Stworzony, by stać się kamperem) o kolejne. Najpewniej korelujące z mobilnością w terenie.

ReklamaLider swobody poszerza jej zakres 1
Chuck Norris Video - Ducato: made of tough

Z debiutem dzielnego w terenie pojazdu użytkowego, jakim jest Ducato 4x4 „twarzą samochodu” czy też osobliwym rzecznikiem pozostanie pewnie Antonio Cairoli - ośmiokrotny mistrz świata w motocrossie. I jakkolwiek tajemnicą pozostaje w jakiej scenerii ostatecznie ujrzymy najlepszą bazę dla kampervanów podczas Caravan Salon 2017, to jedno jest pewne. Fiat Professional stawia na Chucka Norrisa. Tak! Światowa legenda – dla wielu, a na pewno o statusie super bohatera dla entuzjastów filmów akcji zadebiutowała kilka tygodni temu w roli ambasadora Ducato 4x4. Wartkiej akcji wideoklipy ze znanym aktorem promują markę zrozumiałym dla wszystkich językiem.

Napęd 4x4 

Ze sprzęgłem wiskotycznym oraz nietypowym, bo niesymetrycznie położonym wałem tylnym i małym wałem poprzecznym francuskiego kooperanta - firmy Dangel, może przysporzyć marce kolejnych fanów. Przewaga propozycji włoskich inżynierów tkwi bowiem w adaptacji systemu przeniesienia napędu na tylną oś. Układ napędowy jest z jednej strony, więc zajmuje mniej miejsca pod podwoziem, a to kluczowa przewaga dla zabudów kamperowych.

Więcej w papierowym wydaniu PC4

Podczas prezentacji do dyspozycji oddano nam samochód (L2/H2) z silnikiem 2.3 (130KM) i 6-biegową skrzynią manualną. Ducato 4x4 prezentowano z ogumieniem Cooper Discoverer AT3 w rozmiarze 225/70 R16. Ich bok zdobi symbol M+S (Mud and Snow z ang. błoto i śnieg), co sugeruje zdatność w ciężkich warunkach drogowych przez większą część kalendarzowego roku w większości krajów Europy.

ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04


Administrator20.07.2017 zdjęć 8
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News