artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper
Zakończenie sezonu Enduro MTB Series

Zakończenie sezonu Enduro MTB Series

Zakończenie sezonu wyścigów enduro mtb w Polsce zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie dość, że zawody z cyklu Enduro MTB Series wracają do Srebrnej Góry, to jeszcze organizatorzy zapowiedzieli wyścig enduro dla dzieci.

W sobotę 8 października odbędzie się finałowy wyścig cyklu, czyli Bosch Enduro MTB Series. Po dwóch latach przerwy impreza wraca do Srebrnej Góry. Gmina Stoszowice gościła już trzykrotnie tę imprezę, która w 2018 roku miała rangę Mistrzostw Polski. W tym sezonie na uczestników czeka rywalizacja na trasach, które będą połączeniem istniejących linii oraz kilku nowych wariantów. Z przebiegiem odcinków specjalnych można będzie się zapoznać kilka dni przed wyścigiem, ale ich ostateczny przebieg będą wyznaczały taśmy i oznaczenia w dniu zawodów. Za przygotowanie tras odpowiadają twórcy i gospodarze tras enduro w Srebrnej Górze, czyli Piotr Kurczab i Marek Janikowski z PM Bike Experts. Zaplanowane są 4 odcinki specjalne. Grupy Race będą miały do pokonania wszystkie OS-y, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 28 km, co da w sumie ok. 1400 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania trzy odcinki specjalne. Ich rywalizacja zakończy się po około 23 km i pokonaniu ok. 1100 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend oraz Kresto. Tradycyjnie po wyścigu na zawodników czeka posiłek regeneracyjny oraz możliwość umycia roweru, w czym pomogą z pewnością produktu Bike on Wax. Sobotę pełną wrażeń zakończymy dekoracją zwycięzców,  losowaniem nagród i wieczornym ogniskiem. Podczas losowania jak zwykle sporo „łakomych  kąsków” np. vouchery na badania wydolnościowe i bike fitting do SGR Lab, bony na zakup kół Dandy Horse, bidony i uchwyty na telefon Fidlock i wiele innych.

Zakończenie sezonu Enduro MTB Series 1

ReklamaSródtekstowy YT PC
Rejestracja na wyścig już trwa i można jej dokonać na platformie Datasport. Limit miejsc wynosi 280 osób, z czego 10 grup (200 osób) to Race, a 4 grupy (80 osób) to Hobby.  

Z kolei w niedzielę 9 października zapraszamy na Eightshot MTB Race, czyli wyścig enduro dla dzieci. Zawody zaplanowane są dla dzieci od 5 do 12 roku życia (podział na cztery kategorie wiekowe: 5-6, 7-8, 9-10 oraz 11-12 lat, osobno dla chłopców i dziewczynek). Przygotowane będą 2 różne trasy, z którymi dzieci i ich rodzice będą mogli się zapoznać już w sobotę. Szczegóły rywalizacji oraz regulamin mają zostać opublikowane za kilka dni i wtedy też ruszą zapisy na o wydarzenie. Dla starszych kategorii szykuje się wjazd „tarpanem”, dla młodszych, krótsza runda przy samym miasteczku zawodów.

Zakończenie sezonu Enduro MTB Series 2

Ale to nie koniec atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. Przez cały weekend będzie możliwość bezpłatnego testowania rowerów dziecięcych Puky oraz Eightshot. Na dorosłych z kolei czekać będą elektryczne rowery KTM. Oprócz tego naszą imprezę odwiedzą eksperci z Bosch, którzy chętnie odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące rowerów ze wspomaganiem elektrycznym, oczywiście na bazie systemów Bosch. Pojawią się także przedstawiciele Elements Hotel & SPA ze Świeradowa-Zdroju, oraz producent odzieży 3biker ze swoimi świetnymi produktami i możliwe że ktoś jeszcze… :) 

Warto też przypomnieć, że zawody Bosch Enduro MTB Series będą czwartą i ostatnią edycją Polskiej Serii Enduro. Zapowiada się więc dodatkowa motywacja dla uczestników do walki o każdą sekundę.

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
Więcej informacji znaleźć można na  Enduro MTB Series oraz na Facebooku, gdzie publikowane są informacje o zawodach.

Tak było w Srebrnej Górze w 2019 roku.

Jak będzie w tym roku – przekonajcie się osobiście.

Plan imprezy wygląda następująco:

piątek, 7 października - odbiór pakietów w biurze zawodów, możliwość zapoznania się z trasą

sobota, 8 października - wyścig Bosch Enduro MTB Series, dekoracja zwycięzców, ognisko

niedziela, 9 października - Eightshot MTB Race, czyli wyścig enduro dla dzieci

Więcej informacji udziela:

Grzegorz Miedziński

Tel. +48 501 641 706


Szymon Kwiatkowski13.09.20220