artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper
XBUS i jego wzmocnione zaplecze produkcyjne

XBUS i jego wzmocnione zaplecze produkcyjne

Twórcy zapewniali, że produkcja elektrycznego pojazdu rozpocznie się w północnych Niemczech już w połowie 2022 roku. Póki co ElectricBrands zwiększa liczbę pracowników i tworzy nowe struktury.

Przypomnijmy, że pośród wielu wariantów zabudowy, fanów caravaningu najbardziej może interesować podwozie z modułem kempingowym. To właśnie ta odmiana jest po dziś dzień owiana największą tajemnicą. Tymczasem producent ogłosił, że zatrudnia w swoim zespole doświadczone osoby z branży motoryzacyjnej i finansowej, aby pchnąć naprzód drogę do elektromobilności za sprawą lekkich pojazdów, takich właśnie jak XBUS.

W najnowszym komunikacie czytamy, że nowo utworzone struktury i zakresy odpowiedzialności kierownictwa mają na celu wyraźne skupienie się na różnych zadaniach w zakresie rozwoju produktu, produkcji, sprzedaży i finansów. W pierwszym rzędzie doświadczone osoby z branży motoryzacyjnej, finansowej i produkcyjnej uzupełnią zespół założyciela Ralfa Hallera i CEO Martina Henne. Zatrudniając nowego przewodniczącego rady nadzorczej, Ulricha Walkera - byłego szefa Daimlera w Chinach i dyrektora generalnego Borgwarda - pomysłodawcy wprowadzają bardzo doświadczoną osobę na czele rady nadzorczej. W przyszłości Walker będzie wspierany w swoich zadaniach przez Kaia Andersena i Mirko Kontę, którzy wywodzą się z dziedziny doradztwa w zakresie zarządzania i rozwoju motoryzacji. ElectricBrands wprowadziła również nowe twarze z branży motoryzacyjnej i produkcyjnej, które dołączyły do ścisłego grona członków zarządu. Hans Lamprecht, jako Dyrektor Finansowy (CFO), rozszerza zespół otaczający Prezesa Martina Henne o eksperta w dziedzinie finansów. Ponadto Tom Anliker został nowym Chief Marketing & Revenue Officer (CMRO). Obaj pracują od wielu lat na arenie międzynarodowej w swoich dziedzinach i mogą pochwalić się doświadczeniem w zakresie audytu i budowania marki.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Nie tylko zmiany personalne

Szykują się również zmiany strukturalne. ElectricBrands AG Deutschland została utworzona jako spółka holdingowa, podczas gdy XBUS GmbH (wcześniej Emobs GmbH) stanie się niezależną spółką. Dzięki temu XBUS GmbH będzie mogła w pełni skoncentrować się na rozwoju i produkcji XBUS-a oraz innych lekkich pojazdów. Szwajcarska filia ElectricBrands przejmie wszystkie funkcje sprzedaży na całym świecie. ElectricBrands Deutschland AG skupi się na ogólnej strategii korporacyjnej, a także na dostarczaniu kolejnych produktów w sektorze mobilności, aby znacząco rozszerzyć ogólne portfolio zrównoważonej mobilności elektrycznej.

Fot. ElectricBrands


Rafał Dobrowolski05.04.20220