artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Winnebago wspiera kobiecy zespół IndyCar

Winnebago wspiera kobiecy zespół IndyCar

Czas czytania 2 minuty

Producent dostarczył swój flagowy model kampera klasy A Journey zespołowi zdominowanemu przez utalentowane zawodniczki. Te będą korzystały z niego podczas tegorocznej rywalizacji w amerykańskiej serii wyścigowej.

Winnebago i Paretta Autosport ogłosiły w czerwcu br. partnerstwo na sezon 2022 NTT INDYCAR Series. To kultowa seria wyścigów samochodowych, w których rywalizują najwszechstronniejsi kierowcy z całego świata. Sezon 2022 składa się z 17 wyścigów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a jego kulminacją jest wyścig Indianapolis 500 na torze Speedway.

Kultowego producenta kamperów nie trzeba bliżej przedstawiać fanom caravaningu. Samochody kempingowe marki Winnebago są od pokoleń niejako wszyte w tkankę amerykańskich podróży. Winnebago to legenda w klasie przyczep kempingowych i kamperów – od kompaktowych modeli po luksusowe salony na kołach.

Nowy Journey Winnebago

Okrzyknięty najlepszym kamperem jaki Winnebago kiedykolwiek zbudowało, reprezentuje szczyt luksusowego podróżowania i rozrywki na pokładzie. Z pewnością zapewni zespołowi Paretta wygodne miejsce do relaksu, ładowania akumulatorów i omawiania strategii wyścigowych. Tu podkreślmy, że Paretta Autosport to pierwszy w historii INDYCAR zespół, na którego czele stoi kobieta. Upór Beth Paretta sprawił, że jej żeński team w 2021 roku zakwalifikował się i poprowadził swój pierwszy wyścig Indianapolis 500. Kobiety w jej teamie nie tylko się ścigają – nawet wśród mechaników tylko 30% to mężczyźni.

ReklamaWinnebago wspiera kobiecy zespół IndyCar 1
- Zareagowałam ekstatycznie, gdy Winnebago zwróciło się do mnie z propozycją partnerstwa na sezon 2022 NTT INDYCAR Series. Po każdej rywalizacji na torze ważne jest, aby mieć spokojną głową i… wygodne miejsce spotkań, by nasze zespoły mogły myśleć o sposobach poprawy samochodu wyścigowego lub po prostu zrelaksować się. Wielu fanów i uczestników wyścigów nocuje w weekendy na torze, więc współpraca z Winnebago jest dla nas idealnym rozwiązaniem - powiedziała Beth Paretta, Paretta Autosport.

Fot. Winnebago/ Paretta Autosport.


Rafał Dobrowolski07.07.2022 zdjęć 4
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News