artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Tajwan dopłaci turystom zagranicznym

Tajwan dopłaci turystom zagranicznym

Czas czytania 2 minuty

Prócz subsydiowania transportu publicznego pojawił się pomysł, by rozdysponować subwencje dla 500 tys. turystów indywidualnych z kluczowych rynków - także z Europy. Takie Vouchery oznaczałyby dla rodziny kilkudniowy nocleg na kempingu absolutnie za darmo.

Tajwan planuje zachęty pieniężne, aby przyciągnąć gości z zagranicy i pomóc sektorowi turystycznemu odzyskać siły po pandemii COVID-19. I nic dziwnego, skoro kraj ten w 2022 roku odwiedziło tylko 900 000 osób, podczas gdy w roku 2019 wyspa była celem podróży dla 11,8 mln międzynarodowych turystów. Wyspa zniosła ograniczenia wjazdu dopiero w październiku 2022 roku, po jednym z najdłuższych zamknięć granic na świecie.

Miesięczne karnety o wartości 1200 NT$ (39,56 USD) na transport publiczny obsługujący Taipei, New Taipei, Taoyuan i Keelung mają być do rozdysponowania jeszcze w lipcu br. A już przewidziano kolejne wsparcie finansowe dla 500 tys. turystów indywidualnych.

Caravaning i kempingi na wyspie

W ramach programu aktywizacji sektora turystycznego, minister transportu Wang Kuo-tsai ogłosił tydzień temu, że planowane są dotacje dla firm, które planują utrzymać zatrudnienie w szeroko rozumianym sektorze hotelarskim. Otóż przewidziano bony turystyczne – każdy o wartości 500 000 NT$ (165 USD) miałby być dostarczany w formie przelewu bankowego na konto turysty z myślą o pokryciu wydatków na Tajwanie, w tym na zakwaterowanie. Program zakłada udzielenia takiego zastrzyku finansowego dla 500 tys. turystów indywidualnych, którzy jeszcze w tym roku odwiedzą wyspę.

ReklamaTajwan dopłaci turystom zagranicznym 1
Tajwan nie jest może mekką dla fanów caravaningu, ale i tu znajdziemy przykłady ciekawych inicjatyw, jak np. kemping Na Sun Na Gu w okręgu Hualien, którego infrastruktura to 10 przyczep kempingowych. Każda z nich posiada patio z drewnianych desek i wygodne meble z wikliny. Ceny wynajmu zaczynają się od NT$4,200 (ok. 137 USD; więcej informacji na: www.taiwaneverything.cc). Na Tajwanie funkcjonuje też kilka firm wypożyczającym pojazdy kempingowe.

Fot. Materiały: kkday.com i taiwaneverything.cc


Rafał Dobrowolski10.03.20230 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News