artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - Webasto 01.11-30.11 Sebastian
Pół wieku na rynku

Pół wieku na rynku

Czas czytania 1 minuta

Już od 50 lat firma Thetford dostarcza dla branży caravaningowej toalety przenośne. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych na początku lat 60., kiedy Frank Sargent wynalazł znaną na całym świecie Porta Potti.

Wprowadzając na rynek pod koniec lat 80. toaletę kasetową, Thetford umocnił swoją pozycję jako specjalista od urządzeń sanitarnych dla kamperów i przyczep kempingowych. Niedawno firma wprowadziła iNDUS, czyli inteligentny system sanitarny, dowodząc, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w temacie sanitacji dla caravaningu.

Wspierana przez kilku producentów OEM firma weszła również na rynek chłodnictwa dla samochodów kempingowych, rozpoczynając w 2002 roku produkcję lodówek absorpcyjnych i kompresorowych. Z kolei przejmując w roku 2006 fabrykę Spinflo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, Thetford rozpoczął produkcję urządzeń kuchennych, systematycznie zwiększając swój udział w rynku RV.

Dzięki przejęciu włoskiej firmy Tecma w 2004 roku firma stała się również poważnym graczem na rynku morskim, dostarczając jako Thetford Marine toalety macerujące Tecma i nocniki Thetford Porta, ale także lodówki Norcold.

Jak zapewnia Stéphane Cordeille, dyrektor generalny Thetford, ciągłe inwestowanie w branżę samochodów kempingowych i przyczep należy do priorytetów firmy. O tym, że nie rzuca słów na wiatr, będziemy mogli przekonać się w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu lat.


Krzysztof Dulny 16.09.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News