artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Najnowszy Polski Caravaning już do Was jedzie!

Najnowszy Polski Caravaning już do Was jedzie!

Czas czytania 3 minuty

Nie tak dawno, bo w połowie lipca szerokim echem w środowisku caravaningowym odbił się pożar kampera na osiedlu mieszkaniowym w Ełku. Po ugaszeniu ognia służby ratownicze w zgliszczach pojazdu odnalazły ciała dwóch osób. Jak się okazało, 34-letni mężczyzna i 29-letnia kobieta osierocili dwoje dzieci nocujących w mieszkaniu cioci, w bloku obok. Trudno dociekać przyczyn pożaru bez poznania efektów dochodzenia prowadzonego przez miejscową prokuraturę – mógł to być zarówno tragiczny w skutkach zbieg okoliczności, jak i dramat niemający wiele wspólnego z caravaningiem. Na oficjalne informacje musimy poczekać, jednak bezwzględnie warto być przezornym i kolejny raz zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa podróżowania oraz bytowania z wykorzystaniem pojazdów kempingowych.

Kamper, przyczepa ze względu na stosowane podczas ich budowy materiały pali się szybko ogniem trudnym do opanowania, co potwierdzają liczne przykłady. Dlatego tak ważne były i zawsze będą wysoka świadomość użytkowników w kwestiach bezpieczeństwa, a także odpowiednia kontrola instalacji i sprawności urządzeń. Będziemy o tym przypominać do znudzenia zarówno indywidualnym użytkownikom, właścicielom wypożyczalni, jak i konstruktorom oraz technikom zabudowującym nasze pojazdy.

Z jakiego powodu wspomniałem o świadomości, tak jakby nie było powszechnie wiadomo, czym kończy się zalążek ognia w „białych” pojazdach? Otóż jeszcze w dniu tragedii w sieci dało się zaobserwować wzmożone zainteresowanie urządzeniami sygnalizującymi obecność w przestrzeni mieszkalnej różnego rodzaju gazów. Dlaczego nie serwisami przeprowadzającymi testy szczelności instalacji gazowej i prawidłowość działania instalacji elektrycznej? Naturalnie im więcej zabezpieczeń tym lepiej, ale… Nie zapominajmy, że podstawowym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo jest sprawne, poprawnie działające urządzenie. Bądźmy mądrzy.

ReklamaNajnowszy Polski Caravaning już do Was jedzie! 1
Tymczasem w Wasze ręce oddajemy czwartą w tym roku edycję magazynu, w którym dział podróżniczy otwiera sytuacja bezprecedensowa. Udało nam się znaleźć dwie rodziny, które podjęły wyzwanie podróży caravaningowej do Francji. Obydwie w gronie czteroosobowym, obydwie w stylu „on the road”, także wypożyczonymi pojazdami, i co najbardziej niezwykłe – debiutancko. Zapewniam, warto porównać drogi opisane przez nich samych w odrębnych artykułach. Szczególnej uwadze polecam także tematykę przewodnią wydania, położyliśmy w nim nacisk na kwestie związane z pozyskiwaniem i oszczędnością energii. Równie ciekawym materiałem dla wielu vanliferów będzie pierwsza część artykułu o aspektach prawnych pracy w mobilnych jednostkach, czyli o tym, jak formalnie prowadzić mobilne biuro. A co nam „rąbie prąd” w kamperze dowiecie się, czytając krótki przegląd małego elektrycznego AGD. Gorąco, wakacyjnie, zapraszam!

Szymon Kwiatkowski

redaktor naczelny

Najnowszy Polski Caravaning już do Was jedzie! 2

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu prenumeraty, w ten sposób zawsze otrzymasz upragniony magazyn!


Szymon Kwiatkowski28.07.20230
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News