artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - Makita 05.05-05.06 Sebastian
Nagroda czytelników dla Volkswagen Samochody Dostawcze

Nagroda czytelników dla Volkswagen Samochody Dostawcze

Caddy Cargo i Transporter 6.1 najlepszymi vanami 2021 roku. Pojazdy użytkowe tego roku wyłoniono w plebiscycie niemieckiego wydawnictwa ETM.

W plebiscycie „Best Vans 2021” zorganizowanym przez niemieckie czasopisma trans aktuell, lastauto omnibus i FERNFAHRER oraz przez portal internetowy eurotransport.de, modele produkowane przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze: Caddy i Transporter 6.1, po raz kolejny zajęły pierwsze miejsca w kategoriach „samochód dostawczy” i „samochód transportowy do 2,8 t”.

W sumie w 2021 roku w plebiscycie wydawnictwa ETM w szranki stanęło ponad 250 modeli w 16 kategoriach. Od momentu powołania nagrody w 1997 roku, Volkswagen Samochody Dostawcze zdobył tu już 40 pierwszych nagród, w tym sześciokrotnie z modelem Amarok, 22 razy z Caddy i 12 razy z Transporterem. Modele wszystkich marek koncernu VW zdobyły uznanie czytelników magazynów branżowych wydawnictwa ETM łącznie już ponad 60 razy.

Plebiscyt czytelniczy jest przeprowadzany wspólnie, według jednolitej metodologii, przez wydawnictwo ETM ze Stuttgartu oraz przez organizację DEKRA. Dzięki temu uczestniczące w nim marki mogą dokonywać długoterminowych i dogłębnych porównań z konkurencją.

Produkowany wyłącznie w Polsce

Wśród zwycięzców znalazł się wariant Cargo piątej, najnowszej generacji modelu Caddy – bestsellera marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Należy podkreślić, że Nowy Volkswagen Caddy we wszystkich wariantach, produkowany jest wyłącznie w Polsce, w fabryce Volkswagen Poznań. Tu też powstaje Caddy California - najmniejszy kamper niemieckiego producenta. Budowa samego pojazdu odbywa się w fabryce w Poznaniu, natomiast montaż jego kempingowego wyposażenia w zakładzie Zabudów Specjalnych w Swarzędzu.

Synonim niezależności i wolności

Klasyczny Transporter 6.1 oferowany jest w wielu wariantach – z krótkim lub z długim rozstawem osi, z trzema wysokościami dachu, jako furgon z platformą i z podwójną lub pojedynczą kabiną, z napędem na przednią oś lub na wszystkie koła, w końcu jako elegancki samochód osobowy i jako kamper, by wspomnieć odmianę California 6.1 Beach Camper.

- Dziękujemy czytelnikom magazynów i użytkownikom portalu wydawnictwa ETM za ich wieloletnie zaufanie do naszej marki i wraz z całym zespołem Volkswagen Samochody Dostawcze w Niemczech i w Polsce cieszymy się z kolejnych nagród dla naszych samochodów – dla nowego Caddy i Transportera 6.1, które w roku 2021 ponownie wybrane zostały najlepszymi w swych kategoriach – powiedział Dr Lars Krause, nowy członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze ds. sprzedaży i marketingu.

- Nagroda czytelników jest zawsze cennym symbolem i dobrym sygnałem, że właściwie zrozumieliśmy klientów i ich potrzeby. To także zastrzyk motywacji do tego, by nasze pojazdy także w przyszłości jak najlepiej spełniały oczekiwania klientów.

Fot. Volkswagen Samochody Dostawcze


Rafał Dobrowolski31.07.20210