artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Na stokach narciarskich we Włoszech nowe obostrzenia

Na stokach narciarskich we Włoszech nowe obostrzenia

Czas czytania 1 minuta

Turyści jadący w 2023 roku na stoki narciarskie we Włoszech muszą pamiętać o kilku obowiązkach. To nie tylko ubezpieczenie narciarza czy fana deski snowboardowej.

Informacje w tej sprawie opublikowało na swoich stronach polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W informacjach przypomniano, że od stycznia 2022 roku wszedł w życie włoski dekret nakładający na narciarzy zjazdowych obowiązek posiadania polisy OC. "Obowiązkowe ubezpieczenie dotyczy narciarstwa bądź snowboardu alpejskiego. Każdy narciarz musi mieć ważne ubezpieczenie, które pokrywać będzie odpowiedzialność cywilną za szkody i wypadki wyrządzone osobom trzecim" - podkreślono.

Ów dekret nakłada na operatora tras zjazdowych obowiązek zapewnienia możliwości wykupienia ubezpieczenia, w momencie kiedy kupowany jest skipass. MSZ przypomina, że za brak ubezpieczenia grozi mandat w kwocie od 100 do 150 euro (równowartość około 470-700 zł) oraz odebranie skipassu. Ponadto osoby poniżej 18. roku mają obowiązek noszenia kasku.

I jeszcze jedno. Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowcy we Włoszech to 0,5 promila. Otóż obowiązuje zakaz konsumpcji alkoholu na stokach narciarskich. Przewidziane granice są analogiczne jak dla kierowców. Zatrzymanie na stoku w stanie nietrzeźwym grozi zatrzymanie prawa jazdy lub areszt, w zależności od powagi popełnionego czynu.

Fot. www.gov.pl


Rafał Dobrowolski20.01.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News