artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord polferries 11.05-11.06 Grzegorz
Międzynarodowa rywalizacja w Górach Izerskich

Międzynarodowa rywalizacja w Górach Izerskich

Czas czytania 5 minut

Już w najbliższą sobotę, czyli 11 czerwca w Świeradowie-Zdroju odbędzie się Cat® Enduro MTB Series czyli pierwsza, tegoroczna edycja cyklu zawodów w kolarskim enduro. Na zamkniętej już liście startowej niemal 300 zawodników, z Polski, Czech, oraz Niemiec. Niemniej równie ciekawie zapowiadają się niedzielny mini-wyścig dla dzieci oraz wycieczki z lokalnymi przewodnikami.

Zarówno organizatorzy jak i zawodnicy odliczają już godziny do najbliższego weekendu, podczas którego Świeradów-Zdrój zostanie zdobyty przez kolarzy. Na liście startowej wiele „mocnych nazwisk”, wśród nich medaliści krajowych mistrzostw enduro. Wszyscy uczestnicy, podzieleni na 14 grup startowych zostaną zaprezentowani w miasteczku zawodów, gdzie odbiorą chip pomiaru czasu, mapę oraz podpiszą listę startową, po czym ruszą zgodnie z harmonogramem na start pierwszego odcinka specjalnego. W sumie rywalizacja odbędzie się na czterech OS-ach, na których rywalizacja odbywać się będzie w formule „on-sight”, czyli bez możliwości wcześniejszego zapoznania się z nimi i trenowania na nich. Każdy z nich ma swój wyjątkowy, ale i zróżnicowany charakter, stąd też różne ich nazwy:

  • OS 1 – Makita Trail
  • OS 2 – Elements (dla najlepszych na tym OS voucher do Elements Hotel & SPA)
  • OS 3 – Varta Power (dla najlepszych na tym OS specjalne nagrody od Varty)
  • OS 4 – Izerriders

Grupy Race będą miały do pokonania wszystkie cztery odcinki specjalne, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 37 km, co da w sumie nieco ponad 1600 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania pierwsze trzy odcinki specjalne (NIE jadą OS 4). Ich rywalizacja zakończy się po około 32 km i pokonaniu ok. 1200 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, umiejscowiony w miasteczku zawodów, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend, Kresto oraz Lech Free. W tym samym miejscu, po zakończeniu zawodów na uczestników czekać będzie posiłek regeneracyjny.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Zwieńczeniem całodziennej rywalizacji będzie dekoracja zwycięzców, która rozpocznie się o godzinie 18:00. Organizatorzy zapowiadają losowanie atrakcyjnych nagród – również wśród kibiców, więc warto przyjść do Parku Zdrojowego i nagrodzić brawami tych najlepszych a przy okazji może coś także wygrać. Dla zawodników, ale przede wszystkim kibiców i mieszkańców Świeradowa-Zdroju kilku Sponsorów zawodów pojawi się ze stoiskami. Będzie można przetestować narzędzia Makita, sprawdzić wytrzymałość telefonów Cat®, zapoznać się z ofertą hoteli Five Seasons, Blue Mountain Resort, Elements Hotel & SPA, Park Hotel, oraz Hotel Buczyński. Do tego stoisko fundacji Boskie Karkonoskie, brytyjskie rowery Whyte, oraz testowy kamper-van Randger R560 4x4.

W niedzielę zapraszamy na mini-wyścig dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Udział jest bezpłatny, a jedynym wymogiem jest sprawy rower i kask. Zapisy prowadzone będą w miasteczku zawodów od godziny 10:00, a sam wyścig dla najmłodszych wystartuje punktualnie w południe. Równolegle o 10:00 miejscowy fani enduro, zabiorą przyjezdnych na wycieczkę po nieznanych, izerskich ścieżkach.

Harmonogram imprezy:

10 czerwca 2022 - piątek
17:00-22:00 - odbiór pakietów startowych - Zespół Szkół (ul. M. C. Skłodowskiej 2)

11 czerwca 2022 - sobota
8:00 - 11:00 - odbiór pakietów startowych - Zespół Szkół (ul. M. C. Skłodowskiej 2)
9:00 - odprawa techniczna (live na naszym Facebook)
9:30 - start grupy Race 1 z miasteczka zawodów - Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
9:40 - start grupy Race 2
11:40 - start ostatniej grupy z miasteczka zawodów
18:00 - rozpoczęcie dekoracji zwycięzców i losowania nagród - Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)

12 czerwca 2022 - niedziela
10:00 – wycieczka MTB z lokalnymi przewodnikami
10:00-11:30 – zapisy na mini-wyścig rowerowy dla dzieci - Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)
12:00 – start mini-wyścigu dla dzieci Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)

Więcej informacji znajdziecie na stronie www (www.enduromtbseries.pl) oraz na Facebooku, gdzie publikowane są informacje o zawodach (www.facebook.com/EnduroMTBseries).

Międzynarodowa rywalizacja w Górach Izerskich 1

Więcej informacji udziela:
Grzegorz Miedziński
Tel. +48 501 641 706


Administrator10.06.20220 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News