artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Kolarskie enduro w Myślenicach

Kolarskie enduro w Myślenicach

Czas czytania 3 minuty

W sobotę 22 lipca w Myślenicach odbyły się zawody „Bosch Enduro MTB Series”. Wyścig był częścią festiwalu Extreme Jam. To także 1 edycja Pucharu AZS oraz 2 edycja Polskiej Serii Enduro. Blisko 150 uczestników z całej Polski rywalizowało więc w kilkunastu klasyfikacjach i kategoriach o medale i nagrody rzeczowe.


Uczestnicy zawodów jak zwykle na zawodach z cyklu Enduro MTB Series zapisywali się do grup startowych liczących po 20 osób. Oprócz istniejącego od 2 sezonów podziału na grupy Race i Hobby w tym roku pojawiła się osobna grupa e-bike. Było tak z uwagi na podjazdowy odcinek specjalny, który pokonywali na czas kolarze startujący na rowerach ze wspomaganiem elektrycznym. Cała rywalizacja odbywała się na 4 odcinkach specjalnych, które startowały z wierzchołka i okolic Góry Chełm. Trasy były w zasadzie powtórzeniem tych z sezonu 2022 z drobnymi zmianami. Dodatkowo nocne opady deszczu podniosły trudność OSów i wymusiły bardziej ostrożną jazdę, a nieraz wybór innej linii przejazdu niż podczas piątkowych treningów. Od 9:30 ruszyła pierwsza, a za nią kolejne grupa startowa w kierunku szczytu Góry Chełm i startu OS 1. W kolei o 10:00 ruszyła grupa e-bike na start odcinka podjazdowego Bosch. Nachylenie, ilość korzeni i mokra po opadach nawierzchnia nie pozwoliły nikomu czysto pokonać pierwszej sekcji podjazdu. Na szczęście z kolejnymi było już łatwiej. Pierwszy odcinek zjazdowy, czyli OS 1 to linia autorstwa Marcina Motyki, która kończyła się w Stróży. Była to porządna rozgrzewka przed dalszą rywalizacją. OS2 to początkowo fragmenty tras w ramach projektu Myślenice Singletracks (Familijna i Snajper), zaś w drugiej części kamienisty zjazd do miasteczka zawodów – wprost na bufet, który sponsorował klub „

Hulaj Zdrowo”. Następnie na OS3 wyruszyły tylko grupy Race. Osoby z grup hobby mogły odpocząć lub sprawdzić atrakcje na stoiskach Bosch eBike Systems, Suempol i innych. Ostatni OS to cała linia trasy „Snajper”, z budzącą sporo emocji ścianką. Niby tylko jedna góra, a sporo możliwości. Oczywiście OSy na pobliskiej Uklejnie byłyby super opcją, ale na razie jest tam „zakaz wstępu”.

Można już obejrzeć oficjalną relację filmową z zawodów kolarskich Bosch Enduro MTB Series, rozegranych 22 lipca 2023 w Myślenicach w ramach Festiwalu Extreme Jam.

Kto wygrał?

Wśród kobiet (oraz w kategorii Elite) triumfowała Katarzyna Burek (Poland Collective), która z czasem 16:56:76 uplasowała się na miejscu 19-stym open!! Panowie do roboty!! Wśród mężczyzn najlepszy czas wykręcił Bartłomiej Nędzka (15:24:29), wygrywając także kategorię Elite. W Pucharze AZS wśród kobiet najlepsza okazała się Martyna Puda, reprezentująca Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, zaś wśród mężczyzn Wincenty Grochowski z Politechniki Wrocławskiej. W klasyfikacji drużynowej zwycięża Trek Bielsko Racing, pokonując Cyber Enduro Team i 2B Enduro Team. Po pełne wyniki zapraszamy na Wyniki (enduromtbseries.pl).  

Kolarskie enduro w Myślenicach 2

Już teraz zapraszamy na drugą edycję zawodów w dniach 2-3 września 2023, czyli Makita Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie Enduro MTB Series.


Redakcja15.08.20230 zdjęć 9
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News