artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Klimatyzatory Dometic FJX – debiut rynkowy

Klimatyzatory Dometic FJX – debiut rynkowy

Czas czytania 3 minuty

Dometic rozpoczyna sprzedaż najnowszej generacji klimatyzatorów do przyczep i kamperów. Na rynku debiutują dwa modele FJX4 sterowane elektronicznie oraz wersja ekonomiczna z manualnym wyborem temperatury i siły nawiewu.

Gdzie tkwi przewaga najnowszej propozycji? Zintegrowany system oczyszczania powietrza z jonizatorem pomaga w usuwaniu z wnętrza pojazdu kempingowego bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów. W rezultacie wszyscy podróżujący mogą cieszyć się spokojnym, zdrowym snem i rozpoczynać nowy dzień z pełnią energii.

Nowa generacja klimatyzatorów dachowych Dometic odznacza się świeżą stylistyką, jeszcze lepszą wydajnością chłodzenia oraz zaskakująco cichą pracą. Producent chwali się, że wersje z elektronicznym sterowaniem kompresora FreshJet FJX wyznaczają nowy rynkowy standard w dziedzinie chłodzenia. Mocne i wydajne jednostki (o mocy 1700 i 2200 Wat) nowej generacji schładzają wnętrze pojazdu kempingowego w rekordowo krótkim czasie, zadowalając się przy tym niskim poborem energii.

Nowy standard komfortu

Nie bez powodu mowa o nowej generacji klimatyzatorów dla pojazdów kempingowych. W celu poprawy wydajności urządzenia i redukcji hałasu inżynierowie Dometic przekonstruowali m.in. dyfuzor nawiewowy montowany na suficie wnętrza pojazdu. Zmiany objęły także kratki wentylacyjne, ich przekrój oraz kształt łopatek. Teraz jeszcze łatwiej regulować kierunek nawiewu schłodzonego powietrza.

Stylowym i bardzo funkcjonalnym akcentem na dyfuzorze jest oświetlenie LED o ciepłej barwie, które może stanowić dodatkowe, niezależne źródło światła, bo też może być obsługiwane osobnym włącznikiem zintegrowanym z zabudową kempingową.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Zmiany także na zewnątrz

Z zewnątrz nowy FreshJet FJX wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i opływowym, nowoczesnym kształtem jednostki dachowej, doskonale współgrającym ze stylistyką współczesnych modeli kamperów i przyczep kempingowych.

Skoro mowa o nowej generacji - na wyposażeniu nowego FreshJeta FJX znalazła się także rozszerzona funkcja “Connectivity”. Ta umożliwia zdalną obsługę za pośrednictwem telefonu lub tableta i stanowi uzupełnienie standardowego sterowania za pomocą pilota.

Ekonomiczna wersja bazowa

Z myślą o fanach caravaningu powstała też ekonomiczna wersja bazowa z manualnym wyborem temperatury i siły nawiewu. Otóż, oprócz wersji z elektronicznym sterowaniem kompresora Dometic opracował kompletnie nowy model z „mechanicznym” interfejsem. Jednostka ta legitymuje się mocą chłodniczą 1500 W i wyróżnia wyjątkowo konkurencyjną ceną.

Wersję manualną opracowano z myślą o użytkownikach średniej wielkości przyczep oraz kamperów. Co istotne, stylistyka jednostki dachowej jest współdzielona z modelami o mocy 1700 i 2200 W, a opcjonalny w tym przypadku system oczyszczania powietrza może być zainstalowany jako dodatkowe wyposażenie.

Fot. Dometic Group


Rafał Dobrowolski08.06.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News