artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - Camper Caravan Show Expo 2023
Kamperownie wyrosną w powiecie lubaczowskim

Kamperownie wyrosną w powiecie lubaczowskim

Czas czytania 2 minuty

Samorządowcy ze wschodniej części województwa podkarpackiego zaskakują ciekawymi inwestycjami, które mają przyciągnąć turystów. Tym razem rozłożony na dwa lata program zakłada wykonanie aż 7 miejsc obsługi kamperów!

Powiat lubaczowski w północno-wschodniej części województwa podkarpackiego składa się z 8 gmin, więc stworzenie tak licznych punktów przyjaznych fanom caravaningu jawi się naprawdę spektakularnie. Także wizualizacja projektowanych obiektów robi wrażenie. Projekt zakłada stworzenie „kamperowni” w takich miejscowościach jak: Nowe Sioło, Horyniec- Zdroj, Borowa Góra, Basznia Dolna, Basznia Górna, Jędrzejówka. Budowę miejsca obsługi kamperów i infrastruktury turystycznej zaplanowano także na działce sąsiadującej z terenem Parku Podworskiego przy Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Blisko 10 mln złotych

Samorządy powiatu lubaczowskiego chcą wykorzystać walory krajobrazowo-przyrodnicze do przyciągnięcia turystów. Zdają sobie jednak sprawę, że sama przyroda i najpiękniejsze nawet widoki przyrodnicze, to obecnie za mało, by przyciągnąć fanów caravaningu. Prócz wspomnianych „kamperowni”, w niektórych z wymienionych lokalizacji powstaną także wieże widokowe, tężnie, wypożyczalnie rowerów, place zabaw dla dzieci. Jedno wydaje się pewne, tak obszernego zadania w turystyce jeszcze nie było w tym regionie.

W czwartek (23.09) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie podpisano umowę na wykonanie tego zadania. Całkowita wartość robót budowlanych to 9.877.000 zł, dofinansowanie z Programu Polski Ład to 8.889.300 zł, a wkład własny Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska” to 987.700 zł. Termin realizacji zadania to połowa 2024 roku.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Fot. BIURO PROJEKTÓW INŻYNIERSKICH PRO-GRESS


Rafał Dobrowolski17.10.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News