artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Kamperami na Paris - Roubaix Challenge

Kamperami na Paris - Roubaix Challenge

Czas czytania 4 minuty

Czy istnieje sposób aby poczuć się jak kolarze peletonu Piekła Północy, wyścigu Paris – Roubaix uznawanego za jeden z najtrudniejszych klasyków kolarskich? Odpowiedź – tak!

Na dzień przed wyścigiem głównym organizowany jest rajd o nazwie Paris – Roubaix Challenge. Warszawskie Centrum Caravaningu oraz magazyn Polski Caravaning chcą tam zabrać właśnie ciebie! Możesz pojechać kamperem jako zawodnik, albo jako kibic.

Zapraszamy cię na wyprawę caravaningowo - rowerową „Camper Ride Paris - Roubaix Challenge 2023”. Chcemy abyś do nas dołączył! Ustalimy dla Was trasę i zarezerwujemy kempingi. Zapewnimy też rowerowe wsparcie techniczne. W trasie pomożemy debiutantom poznać caravaningowy, a także kolarski świat, a bardziej zaawansowanym fanom dwóch kółek doradzimy, jak najlepiej pokonać te mordercze trasy.

Większość amatorów kolarstwa lub rowerzystów którym wyzwania nie są obce poradzi sobie z jedną z przygotowanych przez organizatorów tras – 70, 145 lub 170 km. Większość używanych obecnie rowerów poradzi sobie z trasą, możesz jechać na rowerze MTB, szosowym, gravelowym lub trekingowym. Pomożemy Ci odpowiednio go przygotować.

Główny wyścig Paris – Roubaix jest dla zawodowców ikoną, jednym z monumentów kolarstwa, jednym z najsłynniejszych klasyków, organizowanym corocznie od 1896 roku w północnej Francji. Dlaczego ten wyścig jest wyjątkowy? Wyścig posiada kilka przydomków. Najsłynniejszy z nich to „piekło północy”. Jego dystans wynosi 259 km, z czego aż 55 przebiega po brukowych odcinkach zbudowanych z XIX-wiecznej kostki a finisz ma miejsce na historycznym torze kolarskim w Roubaix

ReklamaKamperami na Paris - Roubaix Challenge 1
Tymczasem rajd Paris – Roubaix Challenge na który Cię zapraszamy pokonasz dowolnym tempem. To nie wyścig, nie ma tutaj klasyfikacji. Jedziesz tak jak chcesz i z kim chcesz, poznajesz okolicę i bruki utrzymywane od dziesięcioleci przez specjalną fundację właśnie na potrzeby corocznego wyścigu. Rajd kończysz tak jak zawodowcy, na torze kolarskim w Roubaix!

Podczas „Camper Ride Paris - Roubaix Challenge 2023”, jadąc kamperem w kierunku Francji zatrzymamy się na dwóch kempingach. W Niemczech, oraz w Belgii, tam zarezerwujemy kempingi dla Ciebie. Na miejscu wykonamy trening, przejedziemy się razem poznając okolicę, porozmawiamy o kolarstwie, wcześniej pomożemy przygotować wam rowery, doradzimy, rozwiejemy wątpliwości. Docelowym miejscem,na którym spędzimy dwie lub trzy noce będzie kemping nieopodal miasteczka Roubaix.

Kampera będziesz mógł wypożyczyć w jednej z polecanych przez nas wypożyczalni, gdzie otrzymasz extra cenę wynajmu. Jeśli masz już swój pojazd, po prostu zapisz się na wydarzenie, dołącz i rozpocznij z nami kolarsko – caravaningową przygodę.

Każdy z uczestników otrzyma wsparcie w obsłudze kampera ze strony Warszawskiego Centrum Caravaningu, bogaty pakiet startowy zawierający między innymi koszulkę kolarską, set produktowy do kampera od WCC, opłaty za kempingi w drodze dojazdowej, opiekę trenerską podczas wyjazdu, czy kupon znizkowy na zakupy w sklep.wcc.pl … oraz dodatki od sponsorów. Przede wszystkim jednak - otoczymy Was opieką i przejmiemy organizację czasu.

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Czy to się opłaca? Kamper posiada zazwyczaj minimum 4 miejsca do spania i jazdy. Wystarczy zebrać kilka chętnych osób, kilku wariatów, albo kibiców którzy chętnie zobaczą zawodowców w akcji i koszta wynajęcia i paliwa rozłożą się w bardzo atrakcyjny sposób. Do tego fundujemy sobie kawał dobrej przygody! Oczywiście po rajdzie zostajemy na miejscu, aby następnego dnia kibicować w głównym wyścigu Paris – Roubaix. Kto go wygra? Zobaczymy na własne oczy i przede wszystkim poczujemy jak fajny może być aktywny caravaning.


Szymon Kwiatkowski02.02.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News