artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - Camper Caravan Show Expo 2023
Evetta Openair i Cargo – elektryczne mikrosamochody

Evetta Openair i Cargo – elektryczne mikrosamochody

Czas czytania 3 minuty

ElectricBrands jest firmą, której sztandarową propozycją dla fanów caravaningu będzie XBus Camper. Tymczasem pokazano prototypy mikrosamochodów, które mogą zainteresować posiadaczy największych kamperów.

Kilka dni temu ElectricBrands zaprezentował publiczności swoje najnowsze modele pojazdów podczas dni otwartych w nowej hali produkcyjnej Evetta w Rosdorfie, w Dolnej Saksonii w Niemczech. Wśród nowych modeli znalazły się Evetta Openair i Evetta Cargo. Ten pierwszy to wersja kabrio, którego pierwowzorem jest BMW Isetta z lat 50. XX wieku. Tyle że tu mamy akumulator trakcyjny o pojemności 18 kWh, co gwarantuje zasięg do 200 km i prędkość maksymalną 90 km/h.

Ideał w garażach dużych kamperów?

Duże kampery pozwalają nam przewozić w środku nie tylko motocykl, lecz również małe samochody. Takim np. mikrosamochodem wjeżdżamy do środka, tj. do garażu tylnego dzięki opuszczanym najazdom.

Evetta Openair wydaje się idealnie zaprojektowana na kubatury owych garaży. Jest przede wszystkim wybitnie niskim pojazdem. Ma tą szczególną cechę, że miękki dach można całkowicie zdjąć, więc mierzy wtedy jakieś 110 cm wysokości zamiast 145 cm. Pojazd ma 245 cm długości i 142 cm szerokości.

Nazwa Openair mówi wszystko i obiecuje miłośnikom świeżego powietrza wiele radości z jazdy. A do tego taka Evetta jest całkiem praktyczna. Weźmie na pokład dwójkę osób i bagaż o objętości 280 litrów.

Model „Evetta Openair First Edition” będzie wyprodukowany na początku w limitowanej serii 999 sztuk. Zamówienia już można składać na witrynach któregoś z ponad 800 dilerów w krajach UE. Cena? Zaczyna się od 21.000 EUR. Mniej, bo od 18.500 EUR trzeba wydać na model Cargo (więcej informacji na: evetta.com).

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Evetta Cargo

Ta stylizowana na retro mini-ciężarówkę także będzie napędzana akumulatorami. Póki co, próżno szukać informacji na temat osiągów i danych technicznym modelu. Jest za to komentarz.

- Dalszy rozwój tego atrakcyjnego i jednocześnie zrównoważonego lekkiego pojazdu sprawia nam wiele radości. Jesteśmy pewni, że nasze dwa nowe modele znajdą swoich fanów, tak jak swego czasu oryginał z lat 50 - powiedział Martin Henne, prezes zarządu ElectricBrands.

Kusząco brzmi obietnica 5-letniej gwarancji i zapewnienie, że w celu stworzenia zrównoważonych pojazdów inżynierowie skupili się na zaprojektowaniu części składowych tak, by w pełni nadawały się do recyklingu.

Fot. ElectricBrands


Rafał Dobrowolski22.08.20220 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News