artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
European Camping Group z miejscem na podium

European Camping Group z miejscem na podium

Czas czytania 1 minuta

Europejski lider w dziedzinie zakwaterowania na kempingach osiągnął porozumienie w sprawie nabycia Vacanceselect z siedzibą w Montpellier we Francji, która jest obecna na ponad 700 kempingach w 13 krajach.

European Camping Group (ECG) z siedzibą w Aix-en-Provence we Francji, zarządza flotą ponad 22 000 jednostek (głównie mobilnych domów) na ponad 310 kempingach premium zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach, takich jak Francja, Włochy, Hiszpania i Chorwacja. Firma przy wsparciu PAI Partners wykorzystuje trzy renomowane i uzupełniające się marki (Homair, Eurocamp i Roan), zapewniając pokrycie na kluczowych europejskich rynkach. ECG kontynuuje ekspansję swej firmy na rynku usług turystycznych. Po przejęciu spółki Vacanceselect obecnej na rynku pod marką Tohapi i Vacanceselect wchodzi w posiadanie kempingów zlokalizowanych we Francji, ale też np. w Portugalii, we Włoszech, Hiszpanii i Chorwacji.

- To wydarzenie tworzy gracza numer 3 w Europie i numer 1 we Francji z około 10% udziałem w rynku, pozostawiając miejsce na dalszą konsolidację i ekspansję naszej bazy noclegowej i kempingowej – powiedział Bertrand Monier, Partner w PAI.

- Oferując wakacje w dobrej cenie, sektor udowodnił swoją odporność na spowolnienia.

Fot. European Camping Group


Rafał Dobrowolski25.08.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News