artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - Ubezpieczenia Sebastian
Classic Days 2022 – znamy kolejne szczegóły

Classic Days 2022 – znamy kolejne szczegóły

Coraz bliżej do trzech dni (5 - 7 sierpnia 2022 r.) kolorowego i różnorodnego programu imprezy w bezpośrednim sąsiedztwie targów w Düsseldorfie. I jakkolwiek organizatorzy zapewniają, że na przybyłych czekać będą setki eksponatów klasycznej motoryzacji, to wciąż poszukiwani są właściciele przeróżnych odmian Bulli.

Na apel organizatorów Classic Days 2022 odpowiedzieli członkowie klubów samochodowych i właściciele pięknie odrestaurowanych klasyków. Spoglądając na zdjęcia ilustrujące kolejne informacje z przygotowań do imprezy, można być pewnym, że złaknionych starej motoryzacji czeka prawdziwe święto!

Ambicją organizatorów, tj. targów w Düsseldorfie i klubu Classic Days Oldtimer- und Motorsport GmbH, jest zgromadzić jak największą różnorodność Transporterów VW. W ramach Nostalgic Journeys powstanie wydzielona strefa VW Bulli Treffen, gdzie spotkają się fani tego kultowego pojazdu. W imprezie mogą uczestniczyć właściciele VW Busów z serii 1, 2 i 3 (do 1992 roku).

Masz któregokolwiek z nich? Koniecznie skontaktuj się z organizatorami (https://www.classic-days.de). Gratka to niesamowita, skoro możesz znaleźć się w najznamienitszym gronie wystawców. Podpowiadamy, że szczególnie mile widziane są odmiany specjalne, także oczywiście kempingowe! Skądinąd jedyną w swoim rodzaju atrakcją Classic Days 2022 będzie z pewnością model T1 jako pojazd dostawczy firmy Kleinschnittger z mikrosamochodami Kleinschnittger na… dachu.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Ale nie tylko te pojazdy będą szczególnie honorowane podczas święta klasycznej motoryzacji.

Woły robocze Zjednoczonego Królestwa

Na rozległych terenach "Green Parku" nie zabraknie jeszcze jednego akcentu przyspieszającego bicie serc fanów caravaningu. Classic Days 2022 to także spotkanie kolekcjonerów tak ważnych dla rozwoju caravaningu samochodów jak Land Rover.

Prócz kultowych Bulli podczas trzydniowej imprezy będzie można podziwiać perfekcyjnie odrestaurowane Land Rovery – począwszy od egzemplarzy z roku 1948! Dla "HUE 166" także powstanie wydzielona strefa, a prócz nich będą prezentowane serie 1, 2 i 3.

Classic Days ponownie pokaże cały kalejdoskop klasycznej motoryzacji, więc będą stare motocykle i zabytkowe dziś bolidy Formuły 1.

Stare ciężarówki

Od niewielkich furgonetek po swoiste „osły” w sporcie motorowym – Classic Days 2022 to także kolekcja starych samochodów ciężarowych, które w latach swej świetności pełniły służbę w padoku, czyli na zapleczach torów wyścigowych. Dowoziły bolidy, dostarczały części i paliwo.

W 14-letniej historii imprezy (nie licząc 2-letniej przerwy z powodu pandemii) tylko dwukrotnie klimat ekscytujących wyścigów był w ten sposób przybliżany złaknionym starej motoryzacji. Teraz znowu będzie można podziwiać nietuzinkowe pojazdy specjalne. Na przybyłych czeka kolejna gratka. W padoku czekał będzie sam… Derek Bell. Ten, który ścigał się dla Ferrari w Formule 1 i brał udział w nagrywaniu „Le Mans” ze Stevem McQueenem – będzie jedną z gwiazd Classic Days 2022.

Reklamaśródtekstowy 2 aravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Fot. www.classic-days.de


Rafał Dobrowolski27.07.20220 zdjęć 7