artykuły

WIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - fajny kamper 14.01-31.01 Sebastian
Bon turystyczny do września 2022 roku
  fot. Bartłomiej Ryś

Bon turystyczny do września 2022 roku

Wielu turystów korzystało z bonu turystycznego podczas pobytu na polach kempingowych w minionym sezonie letnim. Nie wszyscy zdążyli wykorzystać przeznaczone dla nich środki dlatego Rada Ministrów zdecydowała się wydłużyć ważność bonu o sześć miesięcy. Będzie można go zrealizować do 30 września 2022 roku.

Wcześniej ustalony termin upływał 31 marca 2022 roku. W związku z tym wiele kempingów oferowało możliwość wykonania rezerwacji na przyszły sezon letni i opłacenia choćby części pobytu bonem. Wszystko po to, by przeznaczone środki nie przepadły.

Bon turystyczny to jednorazowa wypłata świadczenia w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18-stego roku życia. Rodzice opiekujący się dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności mogli liczyć na dodatkowe uzupełnienie bonu w kwocie również 500 zł. Bon można było wykorzystać podczas pobytu na polu kempingowym z zaznaczeniem, że rodzic jest faktycznie z dzieckiem. Cała procedura płatności była bardzo prosta a środki pojawiały się na koncie danego kempingu w zaledwie kilka dni. 

Jak informował w październiku resort rozwoju i technologii, z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł. Z bonu turystycznego skorzystało 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.


Bartłomiej Ryś03.11.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW