artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Arwinger ToiletKit – zestaw toalety separującej

Arwinger ToiletKit – zestaw toalety separującej

Czas czytania 4 minuty

Bez wody, więc bez konieczności wykonywania czy korzystania z dedykowanych instalacji i podłączeń – tak w największym skrócie przedstawiają się walory zestawów do konwersji toalet chemicznych w rozwiązania kompostujące odchody. I taki właśnie standard od targów CMT 2023 będzie rekomendowany w kamperach marki Clever.

Rynek toalet kompostujących – bo i tak można mówić o seperacyjnych wkładach do powszechnie wykorzystywanych przez fanów caravaningu toalet kasetowych – wzbogacił się o kolejnego reprezentanta. Arwinger GmbH & Co. KG, ten start-up z siedzibą w Hamburgu (Niemcy) rozpoczął swą działalność pod koniec 2021 roku od zaprojektowania siedziska z funkcją separacji do toalet kasetowych z serii Thetford C250/C260, a krótko potem dla modeli Thetford C220 i C250/C260.

Cena rozwiązania? Najdroższy zestaw Arwinger Cassette Separator Toilet do konwersji toalet Thetford C220 kosztuje 1.199,00 EUR. Podczas targów CMT Stuttgart 2023 pokazano zestawy do konwersji dla Dometic 4110 i dla serii Thetford C2/C3/C4.

Ten czy inny zestaw adapterów pozwala zmienić toaletę chemiczną w toaletę separacyjną. Przeróbkę można przeprowadzić samodzielnie, by odtąd korzystać z rozwiązania separującego ciała stałe od cieczy.

Mniejszy balast, a ten sam komfort

Po instalacji adaptera z funkcją rozdzielacza w misce ustępowej, zamiast jednej kasety w komorze serwisowej umieszczamy zbiornik na substancje stałe (pojemności ok. 9 litrów) i zbiornik na ciecz (ok. 7,5 litra). Dodatki chemiczne i woda nie są konieczne, a wręcz przyniosłyby efekt przeciwny do zamierzonego, tj. kompostowania odchodów.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Koncepcja toalety separacyjnej Arwinger Cassette sprowadza się de facto do zamontowania nowej części sedesowej, która zapewnia oddzielenie ciał stałych od cieczy. Nowa kaseta jest wygodnie wyjmowana z zewnątrz przez klapkę serwisową.

Podstawowym argumentem dla stosowania takich wc jest brak konieczności poszukiwania dedykowanych punktów zrzutu nieczystości, a też właśnie obniżenie masy pojazdu, skoro wszystko obywa się bez spłukiwania wodą.

Poziom napełnienia zbiornika cieczy można odczytać za pomocą optycznego wskaźnika. Ponieważ nie ma spłukiwania wodą, nie trzeba ich opróżniać tak często jak toalet chemicznych. A ponieważ nie są stosowane żadne środki chemiczne, podróżnicy zyskują więc na swej niezależności (więcej informacji na witrynie: arwinger.de). W każdej też chwili mogą powrócić do tradycyjnego rozwiązania, tj. wc chemicznego.

Standard w kamperach Clever Mobile

Clever Mobile – marka działająca pod skrzydłami PÖSSL GROUP - stawia na separacyjne toalety Arwinger. Od 2023 r. kampery Clever będą opcjonalnie oferowane z kasetowymi toaletami separacyjnymi jako przyjazną dla środowiska alternatywą dla toalet chemicznych.

- Sucha toaleta separacyjna jest obecnie pożądana przez wielu klientów, a dzięki firmie Arwinger mamy teraz możliwość zintegrowania zrównoważonego rozwiązania toaletowego w naszych kamperach. Genialne jest to, że nie trzeba nic zmieniać w aranżacji pomieszczeń wc, a w razie potrzeby można bez problemu zdemontować system - powiedział Christopher von Pelden z Clever Mobile.

ReklamaArwinger ToiletKit – zestaw toalety separującej 2
Zestaw toalety separacyjnej Arwinger z kasetą kupuje się bezpośrednio z pojazdem, przebudowę przeprowadza dealer Clever. Dzięki odwracalności konwersji klient ma możliwość przekształcenia toalety separacyjnej z powrotem w toaletę chemiczną, jeśli np. kampervan ma zostać sprzedany.

Fot. Clever Mobile/ Arwinger GmbH & Co. KG


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News