artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - Ubezpieczenia Sebastian
Vespa przedłużeniem kampera, bo w piknikowym wydaniu

Vespa przedłużeniem kampera, bo w piknikowym wydaniu

Włoski producent ma limitowaną edycję skutera Primavera Pic Nic, która kusić może fanów caravaningu akcesoriami zachęcającymi do pikników na łonie natury. Czy wozić taką w garażu kampera czy na bagażniku – będzie świetnym uzupełnieniem domu na kołach.

Primavera Pic Nic może mieć sporo kolorów (biały, czarny, granatowy, miętowy, pomarańczowy, srebrny). Skuter może być z silnikiem o pojemności 50 lub 125 cm. We Włoszech piknikowe skutery wyceniono odpowiednio na 4699 i 5699 euro.

VESPA Primavera 50 podobnie jak ta o pojemności 125 została wyposażona we wszystkie światła w technologii LED. Dodatkowe elementy, które dodają uroku Primaverze to chromowana, okrągła lampa, a także subtelne kierunkowskazy. Nie tylko te cechy nadają Vespie jej klasycznego charakteru. Dla włoskich inżynierów istotny był styl i funkcjonalność. To drugie za sprawą możliwości przewożenia bagaży. Prócz dwóch schowków - jeden znajdujący się pod kanapą, gdzie zmieścimy kask otwarty, z kolei drugi pod kierownicą, gdzie znajdziemy gniazdo USB i przestrzeń na telefon - nabywca ma do dyspozycji także rustykalny kosz piknikowy i stelaż bagażnika przedniego.

Kosz z drewna i rattanu

Gustownie wykonany kosz ma prawie 18 litrów pojemności i dzięki poręcznym uchwytom do przenoszenia oraz szczelnemu zamknięciu jest idealnym towarzyszem wszelkiego rodzaju zakupów. Jakkolwiek wykonany jest z drewna i rattanu, to jego wewnętrzna konstrukcja jest na wskroś nowoczesna. Wodoodporna powłoka to nic innego jak torba izotermiczna, która utrzyma żywność i napoje w odpowiedniej temperaturze podczas podróży w upalne dni. Marzy ci się piknik? Bagażnik z przodu skutera służy do mocowania wodoodpornego koca wykonanego z żakardowej tkaniny o wzorze nawiązującym do kosza piknikowego.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Skoro mowa o transportowaniu skutera kamperem. Masa Vespy w mocniejszej odmianie (150 cm), która zyskała na popularności we Włoszech, to 120 kg. Słabsze odmiany są nieco lżejsze. Przykładowo, model na kat. prawa jazdy B waży 116 kg.

Fot. Vespa


Rafał Dobrowolski06.07.20220 zdjęć 3