artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian
Tyrol to znowu szusowanie w świeżym puchu

Tyrol to znowu szusowanie w świeżym puchu

Czas czytania 4 minuty

Gdzie wiosenna jazda na nartach nie jest złudnym marzeniem? Austriacki Tyrol informuje o doskonałych warunkach na stokach. Zaledwie kilka dni temu odnotowano tu obfite opady śniegu.

Wiosna to właściwie najlepszy czas, aby nadal jeździć na nartach lub snowboardzie. Kiedy dni znów stają się dłuższe, promienie słońca sprawiają, że przyjemniej po prostu połączyć sportową aktywność z przystankami na odpoczynek w przyjemnych temperaturach. Świeżego śniegu jest tu znowu tak dużo, że poranki gwarantują satysfakcję fanom freeridu i stawiania „własnych kresek” na stokach. A popołudniami można się wygrzewać w słońcu. Wszak wiosna jest tuż za rogiem.

- A my jesteśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania atrakcji czekających w Tyrolu - czytamy w najnowszym komunikacie organizacji turystycznejTirol Werbe.

- Pierwsza organizacja turystyczna powstała w Tyrolu już w 1889 roku. Od tego czasu ten kraj związkowy stał się jednym z odnoszących największe sukcesy regionów turystycznych w Alpach. I tak jak teraz cieszymy się na przyjazd turystów złaknionych białego puchu, tak intensywnie pracujemy, by na czas sezonu wakacyjnego zaskoczyć nowymi atrakcjami.

Freeride Testival (16 i 17 marca) na lodowcu Stubai

Ogólnie rzecz biorąc, ośrodek narciarski na lodowcu Stubai wraz ze swoimi stokami i udogodnieniami będzie otwarty do 20 maja 2024 r.

To nie przypadek, że wiosną w dolinie nadal można podziwiać doskonale naśnieżone stoki. Już jesienią, w pierwsze chłodne dni, rozpoczynają się tu przygotowania do zimowego sezonu. Przygotowanie 150 kilometrów tras w odbywa się wieczorem, w ciemności. Na wielu nocnych zmianach kierowcy ratraków jeżdżą nowoczesnymi pojazdami gąsienicowymi wyposażonymi w systemy zarządzania śniegiem i ubijają śnieg. Rezultatem są doskonałe trasy - nawet wiosną.

ReklamaTyrol to znowu szusowanie w świeżym puchu 1
Na wysokości ponad 3000 m n.p.m. lodowiec Stubai oferuje wiosną najlepsze warunki do jazdy na nartach i snowboardzie. Wiosenne narciarstwo wzbogacono tu o różnorodne wydarzenia. Na przykład Freeride Testival, największa impreza tego typu w Europie, odbędzie się w dniach 16 i 17 marca po raz drugi na lodowcu. A od 24 marca snowboardziści i narciarze freestyle'owi będą mogli popracować nad swoimi trikami podczas sesji wiosennej.

Dzięki karnetowi SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck goście mogą cieszyć się prawie wszechstronnym, beztroskim pakietem. Daje to możliwość poznania trzynastu ośrodków narciarskich i obejmuje również wstęp do 23 atrakcji w Innsbrucku i okolicach. A od 15 kwietnia na lodowcu Stubai dostępny jest pakiet „4 w 3 słoneczne dni na nartach”. Tym sposobem wczasowicze otrzymają karnet narciarski na cztery dni w cenie trzech dni.

Ośrodek narciarski Schlick 2000 również wiosną cieszy się opinią najbardziej towarzyskiego ośrodka narciarskiego w dolinie Stubai. W dniach 9 i 10 marca na wysokości 2136 m n.p.m. stanowił arenę dla tego, co najlepsze z grilla i wędzarni. Ten duży teren narciarski w przedniej części doliny Stubai jest otwarty do 7 kwietnia.

A baza noclegowa dla fanów caravaningu?

W Tyrolu znajduje się sporo takich obiektów – czynnych oczywiście także zimą. Regułą jest, że parcele dla podróżujących kamperami czy z przyczepami kempingowymi to także kempingowe ośrodki typu wellness czy spa. A latem pobyt tu to nierzadko bezpłatny wstęp do krytego i odkrytego basenu. Tak jest w przypadku kempingu Natürlich Hell Camping.

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Na pewno na czas zimowego caravaningu warto rozważyć propozycję wielokrotnie nagradzanego kempingu Natürlich HELL, który cieszy się austriackim wyróżnieniem Ecolabel i nie bez powodu uchodzi za wzorcowy przykład zrównoważonej infrastruktury.

A latem? Gerhardhof in Wildermieming zaprasza na glamping w namiotach. Z kolei kemping Mountain Camp Pitztal to miejsce tylko na 38 kamperów i przyczep kempingowych. Za to Zugspitz Resort znajduje się tuż obok czterogwiazdkowego ośrodka o tej samej nazwie, z luksusowym spa i 35 basenami, a na terenie kempingu jest park wodny o powierzchni 1500 mkw. Z kolei w Ferienparadies Natterer See Holiday znajdują się drewniane domki dla par albo ekskluzywne namioty - w pełni wyposażone w kuchnię, prysznic i przestronny taras z grillem. Można też wybrać któryś z domków na drzewie z panoramicznymi oknami.

Fot. Tirol Werbung GmbH / © Schlick 2000


Michał Żak13.03.2024 zdjęć 1
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News