artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Przyczepa, którą zmieścisz w garażu?

Przyczepa, którą zmieścisz w garażu?

Czas czytania 3 minuty

Marki Silver i Mini Freestyle należą do francuskiej grupy Trigano i specjalizują się w lekkich przyczepach kempingowych ze składanymi dachami. Te mało znane propozycje w Polsce powstały z myślą o tych, którzy cenią sobie dwa podstawowe wymiary.

1,985 mm – tyle dokładnie wysokości ma każda z kilku modeli przyczep francuskiego producenta. Na postoju cała powierzchnia dachu podnosi się o dobre 40 cm, dzięki czemu we wnętrzu większość z nas może stanąć bez potrzeby pochylania głowy.

Co istotne, w modelach Silver zamiast tkaniny podnoszonego dachu mamy sztywne formatki, a to gwarancja zimowego caravaningu! Podnoszony dach w całości wykonany jest z włókna szklanego izolowanego pianką XPS – także boczne ścianki systemu EASY TOP, który pozwala podnieść dach przyczepy automatycznie, bez wysiłku, bo z użyciem elektrycznego napędu w mniej niż minutę.

Tylko 198 cm szerokości

Światło otworu garażowego to zazwyczaj 200 cm wysokości i 230 cm szerokości. Mowa tu o standardowych wymiarach bram garażowych, bo są oczywiście obszerniejsze. Niemniej przyczepy z rodziny Silver i Mini Freestyle mają szerokość 198 cm. To kolejny wymiar przemawiający za wyborem francuskiej przyczepy.

Na rok 2023 Silver ma w swojej ofercie tylko serię Trend, która skrywa ów podnoszony „sztywno-formatkowy” system dachowy. Najdłuższa przyczepa, prezentowana podczas targów Caravan Salon 2022, to Silver Trend 422. Ma długość wnętrza 441 cm i aranż skrojony dla 3-osobowej załogi. Na dziobie powstaje miejsce do spania o gigantycznych wymiarach 190x200 cm, a na tyłach pojedyncza sypialnia z materacem 190x60/75 cm.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
W środku jest wszystko, czego można by się spodziewać po domu na czterech kołach. Jest łazienka z prysznicem i umywalką oraz toaleta. A też oczywiście aneks kuchenny. Przyczepa w gotowości do jazdy waży 934 kg (dmc to 1100kg), więc nie wymaga specjalnie mocnego holownika.

Cena bazowa to nieco ponad 23 tys. EUR (więcej na: www.silver.camp). Tyle, że najbliższy punkt dilerski znajdziemy za naszą zachodnią granicą lub w Czechach.

Fot. Silver


Rafał Dobrowolski23.09.20220 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News