artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord caravanssalon mtp TARGI 06.07-23.10 Sebastian
Przyczepa do przewozu psów z aneksem sypialnym
  fot. Przyczepa do przewozu psów

Przyczepa do przewozu psów z aneksem sypialnym

Propozycja firmy Metbox Kurpas znalazła się w gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu „Śląska Rzecz”.

Jury za innowacyjny walor propozycji uznało funkcjonalność przyczepy. Jej wnętrze z aneksem sypialnym łączy strefę dla czworonogów, obszar dla ich opiekunów oraz część roboczą. Projekt składa się ze specjalnej konstrukcji z elementami uzupełniającymi (platformami, uchwytami, przestrzenią bagażową i wypoczynkową), dzięki czemu zapewnia maksymalny komfort i ergonomię użytkowania. Zastosowana instalacja fotowoltaiczna pozwala na produkcję czystej energii.

Producentem nagrodzonej przyczepy jest Metbox Kurpas Sp. J. z Orzesza, a autorami projektu Michał Latko, Jakub August, Natalia Kacprzyk, Łukasz Szczęsny, Natalia Pietruszewska-Golba, Arkadiusz Kandora (TENKA + LATKO).

„Śląska Rzecz”

To konkurs organizowany przez Zamek Cieszyn. Nagradzane są w nim nowe produkty, usługi i projekty, które cechuje nie tylko funkcjonalność, ale i niebanalny design. Patronami honorowymi tegorocznej edycji konkursu byli marszałkowie województw śląskiego i opolskiego oraz burmistrz miasta Cieszyna wraz z Katowicką Izbą Gospodarczą. Wszystkie nagrodzone w tym roku prace są eksponowane na terenie Zamku Cieszyn i można je oglądać do 12 września.

Firma Metbox powstała z pasji do psów

Firma z Orzesza produkcją przyczep, a dziś także specjalnych boxów do kamperów, zajmuje się od 2002 roku. Skąd pomysł na stworzenie tak specjalistycznej przyczepy dla czworonogów?

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
- Mój brat i jednocześnie wspólnik w firmie odnosi sukcesy i godnie reprezentuje nas na zawodach zarówno rangi krajowej, jak i międzynarodowej. Wysokie rezultaty przyczyniły się do utworzenia zespołu “Metbox Team”, którego nasza firma jest patronem. - mówi nam Grzegorz Kurpas z firmy Metbox Kurpas Sp. J. z Orzesza.

- Podczas wieloletnich treningów z naszymi ukochanymi czworonogami dostrzegaliśmy brak odpowiednich produktów zapewniających bezpieczeństwo i komfort pupili. W związku z tym postanowiliśmy to zmienić. Dzięki naszemu doświadczeniu w pracy z psami wiedzieliśmy, jak zapewnić im odpowiednie warunki nie tylko w trakcie podróży, ale również podczas codziennego funkcjonowania.

Nagrodzona przyczepa powstała z myślą o osobach spędzających wiele czasu na treningach i zawodach. Grupą docelową są np. trenerzy, ratownicy i funkcjonariusze służb.

Rafał Dobrowolski

Fot. Metbox Kurpas