artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Pierwsza tego rodzaju siłownia dla kierowców w Europie!

Pierwsza tego rodzaju siłownia dla kierowców w Europie!

Czas czytania 5 minut

Obrotowe fotele kapitańskie w kamperze to bardzo wygodne rozwiązanie, ale nawet w pełni komfortowego miejsca za kierownicą nie zastąpi odpoczynek na trasie podróży. Tym tropem poszła europejska sieć stacji paliw oddając do dyspozycji kierowców plenerową siłownię zlokalizowaną na terenie stacji paliw… w Koninie.

Obrotowe fotele kapitańskie w kamperze to bardzo wygodne rozwiązanie. Są w pełni regulowane, więc pozycję za kierownicą można dostosować tak, by było nam jak najwygodniej podczas jazdy. Takie fotele gwarantują największy komfort także podczas odpoczynku. I tu pytanie: jak często zatrzymujesz się na odpoczynek podczas caravaningowych podróży?

To ważne, by robić sukcesywne przerwy. Okazuje się, że pierwsze zmęczenie kierowca odczuwa już po 30 minutach podróży. Najlepiej wiedzą o tym kierowcy ciężarówek.

Negatywne skutki pracy kierowcy są wielorakie. Kierowcy zawodowi borykają się z wieloma negatywnymi skutkami siedzącego trybu pracy. Należą do nich bóle mięśni, drętwienie rąk czy chociażby ból głowy mogący wynikać z odwodnienia. Nie można również zapominać o ciągłym skupieniu i stresie związanym z analizą sytuacji na drodze. Wykonywanie podstawowych ćwiczeń pozwala ograniczyć te skutki i pobudza wydzielanie endorfin będących hormonem szczęścia.

Promowanie aktywnego stylu życia

Co ciekawe, siłownia w Koninie powstała przede wszystkim ze względu na sugestie samych kierowców, którzy skarżyli się na brak takich miejsc. I tu dochodzimy do genezy inicjatywy pierwszej europejskiej sieć stacji paliw przeznaczonej dla pojazdów ciężarowych, która liczy ponad 800 stacji AS 24 i ponad 12 000 stacji partnerskich.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Siłownia w Koninie stanowi kontynuację akcji #ZdrowyKierowca. To działania na rzecz poprawy zdrowia kierowców i promowania aktywnego stylu życia. W ubiegłym roku wystartował pilotażowy projekt opracowany przez AS24 Polska pod nazwą #ZdrowyKierowca. Spotkania z kierowcami pojazdów ciężarowych na dwóch stacjach paliw w Polsce okazały się sporym sukcesem! Podczas tej akcji, kierowcy mogli skorzystać z bezpłatnych usług fizjoterapeuty, otrzymywali taśmy do ćwiczeń wraz z dedykowanym zestawem ćwiczeń w formie grafik oraz zdrową przekąskę na drogę. Działania te stanowiły odpowiedź na wiążące się z pracą kierowcy zagrożenia dla zdrowia, które wciąż są bagatelizowane.

Pierwsza siłownia zlokalizowania na stacji AS24

Aktualnie pierwsza taka instalacja w Europie powstała niedaleko Konina, dokładnie przy zjeździe z autostrady A2 o nazwie Konin Wschód. W tym miejscu kierowcy mogą w bezpieczny i profesjonalny sposób zadbać o swoją kondycję fizyczną i zdrowie. Projekt siłowni został opracowany z myślą o potrzebach kierowców. Siłownia jest dostosowana do wykonywania ćwiczeń z własnym ciężarem, choć kierowcy wożący swój sprzęt - chociażby hantle - również docenią jej walory.

To nie wszystko. Wspólnie z Adrianem Trucker Pakerem, zawodowym kierowcą ciężarówki promującym w mediach społecznościowych aktywny i zdrowy styl życia za kierownicą, powstał film, w którym zaprezentowano przykładowe ćwiczenia, jakie w bezpieczny sposób można wykonać przy użyciu plenerowej siłowni na terenie stacji paliw AS24.

ReklamaŚródtekstowy 2 prenumerata
Rozwój projektu i konkurs #AS24ZdrowyKierowca

AS 24 Polska wsłuchuje się w potrzeby kierowców, dlatego w tym roku akcja #ZdrowyKierowca nabiera jeszcze większego rozpędu! Już 28 czerwca na stacji AS24 w Słubicach i 29 czerwca w Krzywej czeka nas kolejne spotkanie z fizjoterapeutami, którzy pomogą zadbać o prawidłową postawę, zaprezentują łatwe do wykonania ćwiczenia fizyczne przy pomocy najprostszych akcesoriów i będą służyć swoim doświadczeniem.

- Bardzo cieszy nas rosnąca wśród kierowców chęć aktywnego spędzania czasu. Dlatego właśnie przygotowaliśmy konkurs. Zachęcamy kierowców do pochwalenia się, jak w kreatywny sposób dbają oni o aktywność fizyczną i dobre samopoczucie w trasie. Zasady są bardzo proste, wystarczy w mediach społecznościowych - na Facebooku lub Instagramie - dodać zdjęcie z hasztagiem #AS24ZdrowyKierowca. W ten sposób pod koniec sierpnia wybierzemy trzy najciekawsze i najbardziej kreatywne propozycje. W ramach nagrody przygotowaliśmy pakiety akcesoriów do ćwiczeń, żeby zwycięzcy jeszcze lepiej mogli dbać o swoje zdrowie i zachęcać do tego swoich kolegów po fachu - powiedział Filip Mikosz z AS 24 Polska.

Fot. AS 24 Polska


Rafał Dobrowolski15.06.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News