artykuły

DOBRZE WIEDZIEĆ
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV najlepszym pojazdem z przyczepą 2021
  fot. Fot. Mitsubishi

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV najlepszym pojazdem z przyczepą 2021

Model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV został uznany za najlepszy pojazd na wakacje z przyczepą w konkursie Tractor Truck of the Year 2021. Konkurs jest podsumowaniem wyników wszystkich testów, przeprowadzanych w ciągu roku przez dziennikarzy „Le monde du Plein air”, najpopularniejszego we Francji magazynu poświęconego karawaningowi.

Uzasadnienie werdyktu to fakt, że Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest cichy, zwinny, przyjemny w prowadzeniu we wszystkich trybach, bezpieczny i ekonomiczny w użytkowaniu. Poza walorem jazdy bezemisyjnej - co ma duże znaczenie dla spędzających urlopy w plenerze - oferuje napęd na obie osie, zapewniający doskonałą przyczepność i wspaniałe parametry do ciągnięcia przyczepy, zarówno po drogach asfaltowych, jak i nieutwardzonych. Możliwości pociągowe Mitsubishi testowano z przyczepą kempingową Hobby o masie 1200 kg (masa dopuszczalna 1500 kg).

W trybie bezemisyjnym, na napędzie elektrycznym, zespół Mitsubishi Eclipse Cross PHEV+Hobby był w stanie pokonać z umiarkowaną prędkością (50-80 km/h) ponad 25 km na pełnym akumulatorze. Po tym dystansie napęd przechodził w tryb spalinowy, wykazując średnie zużycie około 8,5 l/100 km paliwa, przy prędkości poniżej 90 km/h, która stanowi europejski limit podczas jazdy zestawem samochodu z przyczepą o całkowitej sumarycznej masie do 3500 kg. Dziennikarze zwrócili uwagę, że znacząca masa samochodu (1900 kg) wpływa korzystnie na stabilność zestawu, a także docenili sprawność działania układu hamulcowego oraz działanie inteligentnego układu napędu 4WD S-AWC, korzystającego z płynnego przekazywania wysokiego momentu obrotowego z obu silników elektrycznych na każdą z osi.


Rafał Dobrowolski03.11.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW