artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - Makita 05.05-05.06 Sebastian
Mamy SETNY jubileusz!

Mamy SETNY jubileusz!

Jubileusz to powód do świętowania, oraz przede wszystkim do dumy! Tak właśnie się czujemy oddając w Wasze ręce setne wydanie magazynu Polski Caravaning. Jak widzicie, design magazynu uległ zmianie. Chcieliśmy aby uzyskał wraz ze zmiana logo bardziej nowoczesny wygląd, a jednocześnie stał się prostszy i bardziej przejrzysty. Czy to się udało, ocenę pozostawiamy Wam.

W tym numerze zamieściliśmy nasz Wehikuł Czasu, w którym od pierwszego wydanego numeru przedstawiamy chronologicznie najważniejsze wydarzenia z historii naszej redakcji. Piszemy również o współpracujących z nami dziennikarzach i przyjaciołach, których wsparcie od wielu lat widać na stronach pisma. Jednym z ważnych elementów wspominkowych jest rozmowa z Sebastianem Klauzem, w której wracamy do początków wydawnictwa i poznajemy pradzieje dziennikarskie okalające polski caravaning. Drugim podcastem jest bardzo pouczająca rozmowa z Magdą Tokarek, założycielką profilu „Kampervanem z psem”, w której poruszamy zagadnienia podróży i obozowania z psem. Co ważne, z pozycji miłośnika psów to podejście mające na celu przede wszystkim dobro zwierzęcia i uzyskanie wyprawowego kompromisu.  

Numer 100 jest wyjątkowo „tłusty”, ma aż 164 strony. Staraliśmy się, aby był należycie prestiżowy, dlatego też przeprowadziliśmy testy dwóch wyjątkowych pojazdów. Kampera zintegrowanego Morelo Palace 93 LB oraz przyczepy Adria Astella. Obydwa to klasa premium, a więc i proporcjonalny do oczekiwań luksus i prestiż użytkowania.

Podróże tym razem ocierają się o pewna specyfikę orientalną, ponieważ odwiedzamy Albanię, Turcję z naciskiem na jej wschodnia część, oraz podróżujemy z przyczepą poprzez Europę. Tutaj właśnie dość jaskrawo daje się odczuć oryginalność kulturową, także dzięki znakomitym fotografiom wykonanym przez naszych podróżników!

Kontynuując cykl Akademia Kampera przedstawiamy Wam odcinek na temat aranżacji przestrzeni wewnętrznej pokazując, że diabeł tkwi w szczegółach. Najważniejsze tymczasem okazują się te elementy kampervana, których nie widać, a pełnią istotną rolę izolacyjną. Na temat aranżacji to jednak nie wszystko. Przeczytacie także ciekawe zestawienie „od kuchennej strony”, na temat różnych sposobów modelowania przestrzeni przeznaczonej do gotowania. To nasza pomoc dla wszystkich tych, którzy planują zakup, lub wypożyczenie kampera, aby ustrzec ich przed rozczarowaniami. Kuchnię warto dopasować do własnych preferencji, a to ile jest rozwiązań stosowanych przez producentów dowiecie się z lektury artykułu.

Bezpieczeństwo w kamperze ostatnio często pzrewija się w dyskusjach na portalach społecznościowych. Zabieramy tutaj głos pokazując, że użytkownicy pojazdów kempingowych należą do jednej z najmniej ryzyko – gennych grup ruchu drogowego. A jak jeździć aby nie płacić mandatów – dowiecie się z osobnego artykułu na temat zmian w polskim kodeksie drogowym.

Niezmiennie mnóstwo miejsca poświęcamy na  prezentacje kamperów i nowości rynku w naszej branży caravaninowej.

Dziękujemy Wam że towarzyszyliście nam podczas wydawania aż 100 magazynów! Liczymy że pozostaniecie z nami do kolejnego, dwusetnego jubileuszu, ponieważ to WY, czytelnicy, jesteście dla nas najważniejsi i dla Was przygotowujemy cyklicznie jedyny, prawdziwy i profesjonalny magazyn caravaningowy w Polsce!


Szymon Kwiatkowski09.07.20210