artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - Makita 05.05-05.06 Sebastian
Schaudt przechodzi do Lippert Componets. Od lewej: Jim Menefee, Prezes Grupy Europa, Barbara Härle, Dyrektor Zarządzający Schaudt, Jörg Reithmeier, Rozwój Biznesu; Armin Steinmetz, dyrektor zarządzający Schaudt.
  fot. Fot: Lippert Components Schaudt przechodzi do Lippert Componets. Od lewej: Jim Menefee, Prezes Grupy Europa, Barbara Härle, Dyrektor Zarządzający Schaudt, Jörg Reithmeier, Rozwój Biznesu; Armin Steinmetz, dyrektor zarządzający Schaudt.

Lippert kupił firmę Schaudt

Schaudt przez wiele lat udowodnił, że jest wiodącym partnerem dla kluczowych europejskich producentów przyczep kempingowych. Niemiecką firmę przejął Lippert – globalny dostawca technologiczny branży caravaningowej.

Lippert z ponad 90 zakładami produkcyjnymi i centrami dystrybucyjnymi zlokalizowanymi w Ameryce Północnej i Europie dostarcza szeroki wachlarz wysoko zaawansowanych technicznie komponentów dla wiodących producentów pojazdów rekreacyjnych. Od kilku lat amerykański gigant przejmuje europejskich graczy w branży caravaningowej, by wspomnieć jak to w 2019 roku ekspansję na europejskich rynkach przyspieszyła tak strategiczna umowa jak zakup holenderskiej firmy Polyplastic, która od lat cieszy się opinią wiodącego dostawcy akrylowych okien i świetlików dachowych dla kamperów i przyczep kempingowych.

Teraz gigant technologiczny z siedzibą w Detroit (stan Michigan), dostawca komponentów dla wiodących producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) pojazdów rekreacyjnych i rozwiązań dla szeroko rozumianej branży transportowej ogłosił utworzenie LCI Industries GmbH, która to spółka zależna nabyła 100% udziałów Schaudt GmbH Elektrotechnik & Apparatebau.

Schaudt – technologia zarządzania zasobami

Panele sterujące z takim logiem produkowane są od 25 lat w niemieckim mieście Markdorf (Badenia-Wirtembergia). W portfolio rozwiązań znajdziemy m.in. sondy do pomiaru zapełnienia pokładowych zbiorników. To także elektrobloki, systemy wspomagania i zarządzania energią elektryczną, jak np. stabilizatory napięcia pozwalające na automatyczne (podczaj jazdy) ładowanie akumulatora w przyczepie kempingowej.

Inżynierowie firmy Schaudt ściśle współpracują z fanami caravaningu, aby opracowywać indywidualne rozwiązania, które od lat zyskują uznanie wśród producentów pojazdów rekreacyjnych w Niemczech i w całej Europie, by wspomnieć te z logo Adria, Bürstner, Dethleffs czy Hymer.

- Doskonała reputacja Schaudt w zakresie obsługi klienta i ich wspaniałe relacje z partnerami branży caravaningowej były kluczem do tego partnerstwa - powiedział Jim Menefee, Prezes Grupy Lippert Europe.

- Cieszymy się, że Barbara Härle i Armin Steinmetz pozostali na stanowiskach dyrektorów i pokładamy w nich ogromne zaufanie w kierowaniu nowo nabytą niemiecką spółką-córką.

Co zyska fan caravaningu?

W komunikacie prasowym czytamy, że filozofia niemieckich inżynierów w pełni odpowiada strategii globalnej Lippert, aby zawsze myśleć perspektywicznie, by pracować nad rozwiązania łatwiejszymi, bezpieczniejszymi i bardziej kompatybilnymi.

- Tempo, w jakim pojazdy rekreacyjne obrastają w elektronikę szybko rośnie i z dnia na dzień systemy te stają się coraz bardziej złożone. Mogę zapewnić, że globalna strategia tego nowego partnerstwa będzie wielką korzyścią dla użytkowników końcowych - zapowiedział Armin Steinmetz, Dyrektor Zarządzający w firmie Schaudt.

Jego inżynierowie mają odtąd skoncentrować się na dostarczaniu pełnego zakresu produktów zasilających i sterujących, łącząc wszystkie te systemy i czyniąc je w pełni rozszerzalnymi. Zakłady Schaudt w Markdorfie mają stać się centrum aktywności Lippert w Niemczech. To tu będą prototypowane rozwiązania wyznaczające nowe standardy w branży caravaningowej.


Rafał Dobrowolski03.07.20210