Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-21.06 Sebastian
ReklamaA1 - katalog ACSI

DOBRZE WIEDZIEĆ

2 miesiące temu  31.01.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Hymer USA, czyli z Europy do Stanów

Pisaliśmy już o tym, że amerykański gigant THOR Industries przejął markę Hymer. Gigantyczna transakcja przeszła w naszym kraju raczej bez echa. Duże pieniądze to jednak nie wszystko. Obaj producenci zobowiązali się do wzajemnej współpracy i wymiany pomysłów na czym mają skorzystać oba rynki. Słowa szybko obracają się w czyn. Thor utworzył nową spółkę, którą nazwał Hymer USA. Zajmie się ona produkcją i marketingiem pojazdów rekreacyjnych z wykorzystaniem europejskiego doświadczenia. 

Nowa spółka będzie miała swoją siedzibę w Bristolu w stanie Indiana. Pierwsze, gotowe produkty mają się pojawić na rynku już w czwartym kwartale 2020 roku. 

Thor wykorzysta już istniejący, nowo wyremontowany i należący do firmy obiekt, w którym dodatkowo zainwestuje od 8 do 10 milionów dolarów, głównie na maszyny i urządzenia do budowy obiektu. 

Chcemy dostarczyć na rynek amerykański innowacje, wzornictwo i jakość, z których znana jest marka Hymer. To dodatkowa korzyść dla konsumentów i dealerów oraz wzmocnienie marki THOR na rynku - tłumaczy Bob Martin, prezes i dyrektor generalny Thor Industries.

Ale czy europejskie pojazdy odnajdą się na specyficznym rynku amerykańskim?

Widzimy duży potencjał europejskich kamperów an rynku północnoamerykańskim, szczególnie w kategorii pojazdów „wielofunkcyjnych” - powiedział dyrektor generalny Erwin Hymer Group Martin Brandt. - Ponadto Thor a także dealerzy i klienci doceniają naszą europejską wiedzę fachową w zakresie jakości, innowacji, designu oraz umiejętności budowania bardzo lekkich konstrukcji.

By cały proces miał szansę powodzenia, do spółki Hymer USA zostaną przeniesieni kluczowi pracownicy z Niemiec, którzy posiadają specjalistyczną, europejską wiedzę w zakresie produkcji. Część z nich będzie ściśle monitorować projekt w ciągu najbliższych dwóch lat będąc na miejscu w USA. 

Firma nazywa swój pomysł „połączeniem dwóch światów”, ale Bob Martin przewiduje znaczące korzyści wynikające ze współpracy z niemieckim zespołem EHG. 

Optymistycznie patrzę w przyszłość, przed nami dużo wzajemnej nauki, ale też oferta skupiająca się wokół unikalnych produktów zapewniających lata przyjemnych doświadczeń - skomentował.
Hymer USA będzie oferował zupełnie inny sposób produkcji, niespotykany obecnie w branży w Ameryce Północnej. Niewątpliwą nowością będą zautomatyzowane procesy podczas projektowania i montażu - dodał James Troy, starszy wiceprezes THOR Industries.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony