artykuły

DOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord Caravans salon targi 07.07-26.09 Bartek
Hymer Connect - kamper zdalnie sterowany

Hymer Connect - kamper zdalnie sterowany

W ślad za coraz bardziej powszechną cyfryzacją i wykorzystaniem smartfona jako platformy sterującej poszła firma Hymer. Badanie rynku nakierowane na użytkowników kamperów pod nazwą „Connected Mobile Home”, przeprowadzone w 2017 roku we współpracy z prof. Stefanem Bratzelem i Centrum Zarządzania Motoryzacją przewidywało, że coraz większe znaczenie będą miały usługi powiązane z mobilnością i ją poszerzające. Badania pokazały, że jako podstawa kompleksowej obsługi klienta, te inteligentne rozwiązania staną się w przyszłości kluczem do sukcesu branży caravaningowej.

Na podstawie wyników analiz i prognoz Hymer GmbH & Co zdecydowała się na wprowadzenie systemu inteligentnego sterowania komponentami pojazdów kampingowych, oraz, co oczywiste wyświetlania informacji o pojeździe na jednej platformie cyfrowej. Tak powstała aplikacja Hymer Connect pracująca w połączeniu z centralna jednostką sterującą pojazdu. Będzie ona dostępna standardowo we wszystkich modelach Hymer B-Class MasterLine począwszy od roku modelowego 2022, a od lutego 2021 roku będzie można w nią doposażyć także wybrane modele B-ML, począwszy od roku modelowego 2020. Pojawią się też uzupełniające komponenty i kolejne inteligentne funkcje aplikacji. W zakres działania zalicza się integrację komponentów pojazdu w jeden system i umożliwia łatwe sterowanie nimi za pomocą smartfona. Dzięki wieloletniemu partnerstwu strategicznemu z Mercedes-Benz, aplikacja Hymer Connect ma jeszcze jedną zaletę: Hymer jest pierwszym producentem, któremu zezwolono na dostęp do informacji o podwoziu Sprintera, takich jak przebieg, lub okresy między-obsługowe.

A jak wygląda funkcjonalność tego rozwiązania? A więc, można zdalnie włączyć klimatyzację lub ogrzewanie, włączyć światła, czy po prostu stworzyć dobra atmosferę wewnątrz, zanim dotrzemy do pojazdu, decydując o tym z dowolnego miejsca. To możliwe, ponieważ oprócz możliwości komunikowania się przez Bluetooth w pobliżu pojazdu, systemami można sterować zdalnie za pomocą łączności komórkowej w 30 krajach europejskich.

Aplikacja jest wstępnie zaprogramowana ze scenariuszami regularnie powtarzających się procesów i procedur. Obejmuje to na przykład scenariusze „Dzień dobry” i „Dobranoc”, automatycznie dostosowujące temperaturę i warunki oświetlenia w pojeździe, sterujące bojlerem ciepłej wody i systemem satelitarnym. Można tworzyć własne scenariusze, lub modyfikować dostępne. Oświetlenie gra tutaj szczególną rolę ponieważ sterowanie jasnością i temperaturą barwową czterostopniowego oświetlenia można dopasowywać do warunków oświetleniowych dnia, wpływając korzystnie na biorytm. Koncepcja oświetlenia ma również znaczący wpływ na postrzeganie przestrzeni i sprawia, że ​​wnętrze wydaje się bardziej przestronne i przyjazne. To jednak nie wszystko. Hymer Connect może też wysyłać powiadomienia o stanie, na przykład, centralnego zamka, lub informować jeśli lodówka nie została prawidłowo zamknięta.

Dostępne są również standardowe informacje, takie jak niski poziom świeżej wody, lub krytyczny poziom naładowania baterii. Co więcej, z poziomu aplikacji można również wygodnie skontaktować się z infolinią serwisową Hymer.

Jednak ten zakres funkcji to dopiero początek rozwoju aplikacji Hymer Connect. W przyszłości doposażanie i integracja komponentów, które uzyskały certyfikat Hymer Original Parts, będzie dziecinnie proste. Usługi lokalizacyjne będą również stopniowo dodawane do aplikacji, w tym odnajdywanie i wyświetlanie zadanych miejsc lub partnerów serwisowych i sprzedawców w pobliżu. Planuje się również dodanie ulepszonych usług kempingowych, w tym na przykład możliwość wygodnej rezerwacji stanowiska lub wypożyczenia pojazdu rekreacyjnego.

Jak widać, teoria inteligentnego domu przybrała już w pełni kształt mobilny, smart kamper to właściwe określenie.


Szymon Kwiatkowski28.10.20200

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW