artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord volkswagen 19.05-18.06 Jakub
Chorwacja – rekord odwiedzin
  fot. Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Chorwacja – rekord odwiedzin

Jak informuje Chorwacka Wspólnota Turystyczna w Polsce, w ostatni piątek padł rekordowy rezultat odwiedzin – 1 milion Gości z Polski odwiedziło w tym roku Chorwację.

To absolutny rekord pokazujący, jak dużym zainteresowaniem cieszy się wśród nas „stolica kempingowego wypoczynku”. 1.000.000! Jeszcze nigdy tylu Polaków nie odwiedziło Chorwacji.
Według danych z raportu eVisitora na dzień 5.11.2021, dokładnie taka liczba obywateli z Polski została zarejestrowana wśród osób przekraczających granicę. W 2020, od 1 stycznia do 31 grudnia, było ich łącznie 671.863, a w roku 2019, od 1 stycznia do 31 grudnia, 969.256.

„Ogromnie się cieszę, bo Polacy po raz kolejny udowodnili, że są Przyjaciółmi Chorwacji. Serdecznie wszystkim dziękujemy! A to jeszcze nie koniec, przed nami Adwent i wiele atrakcyjnych możliwości spędzenia czasu w Chorwacji. Ten rekord jest również przykładem, że mrówcza praca przynosi doskonałe efekty” powiedziała dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, Agnieszka Puszczewicz.

Chorwacka Wspólnota Turystyczna jest organizacją państwową, której główne zadanie polega na podejmowaniu działań marketingowych i PR w celu promocji walorów turystycznych Republiki Chorwacji na świecie.

Wybierasz się do Chorwacji? Sprawdź nasze kempingi.


Szymon Kwiatkowski10.11.20210