artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - bookingcamper
100 tysięcy gości na targach w Poznaniu. Caravaning wypromowany!
  fot. Poznań Motor Show

100 tysięcy gości na targach w Poznaniu. Caravaning wypromowany!

Czas czytania 4 minuty

Targi Poznań Motor Show wracają na właściwe tory. Po pandemicznej przerwie, ale też trudnościach producentów samochodów z dostępnością pojazdów, te największe w tej części Europy targi odzyskują rozmach, do którego wszyscy byliśmy przez lata przyzwyczajeni. Jeśli ubiegłoroczną edycję traktować jako rozgrzewkę, to w tym roku mieliśmy już pełnowymiarowe targi motoryzacyjne. I to z bardzo dużym akcentem caravaningowym.

Ten akcent to cała hala poświęcona naszej branży! Firmy, które przyjechały do Poznania, nastawiły się nie tylko na prezentację lub sprzedaż własnych pojazdów, ale przy okazji także szeroko rozumianą promocję caravaningu, jako jednej z wielu dziedzin motoryzacji. Takie podejście do tematu miał też organizator z Międzynarodowych Targów Poznańskich. I to z pewnością się udało. W hali 7a, która była areną Salonu Caravaningowego, przez 4 dni targów przewinęły się dziesiątki tysięcy ludzi. Pytali, oglądali, testowali, kalkulowali...

100 tysięcy gości na targach w Poznaniu. Caravaning wypromowany! 1

Stoisko Polskiego Caravaningu. Dziękujemy Wszystkim, którzy nas odwiedzili

Kampery i przyczepy kempingowe przyciągały zresztą nie tylko gości targowych, ale też licznych jak zawsze w Poznaniu dziennikarzy. Informacje na temat dostępnych, bardzo zróżnicowanych przecież, rozwiązań caravaningowych pojawiły się dzięki targom w TVP, Polsat News, TVN Turbo, Radiu Eska, oraz niezliczonych kanałach na YouTubie, TikToku, Instagramie czy Facebooku.

Branżę caravaningową reprezentowały w Poznaniu firmy:

  ReklamaSródtekstowy YT PC
 • Allcamp
 • Cargo Group
 • Centrum Cempingowe Kutno
 • Elcamp
 • Polski Caravaning
 • Warszawskie Centrum Caravaningu
 • SCamp
 • Pro Camp
 • Tanie Kamperowanie

Co warto wyróżnić? Na pewno polską premierę Falcona - a więc nowego kampervana w ofercie naszego krajowego producenta Globe-Traveller. Zaprezentowany na stoisku Grupy Elcamp pojazd na bazie VW Craftera kusił estetyką i solidnością zabudowy, choć zapędy zakupowe wielu gości szybko wygaszała informacja o cenie na poziomie niespełna 700 tysięcy złotych. Wkrótce na naszym kanale opublikujemy film z wizyty na targowym stoisku Grupy Elcamp, ale już dziś zachęcamy do poznania Falcona bliżej - to kampervan naprawdę warty uwagi! Wydaje się, że swojej ceny również.

Z kolei na sąsiednim stoisku Warszawskiego Centrum Caravaningowego mogliśmy obejrzeć kamper z silnikiem elektrycznym. To ID.Buzz oczywiście od Volkswagena, z zamontowanym boxem kempingowym od Egoe.

100 tysięcy gości na targach w Poznaniu. Caravaning wypromowany! 2

Poznań Motor Show w pigułce

A co w Poznaniu poza kamperami i przyczepami kempingowymi? Na długiej liście reprezentowanych producentów znalazły się m. in. samochody Mazdy, Mercedesa, Grupy Volkswagen, Aston Martina, McLarena, Nissana, Renault, Forda, Dacii, SsangYong, Suzuki, Hondy, Hyundaia, Kia, Maxusa, czy Skywell.

Równie mocną obsadą mógł się pochwalić salon motocyklowy, gdzie zwiedzający oglądali z bliska wiele interesujących modeli jednośladów. Honda, Kawasaki, MV Agusta, Triumph, Junak, Zero, Super Soco, czy debiutująca w Polsce Bimota – przekrój motocyklowych marek w niczym nie ustępował temu, co mogliśmy podziwiać w salonie samochodowym. Łącznie zwiedzający mogli odwiedzić aż 6 stref tematycznych.

ReklamaŚródtekstowy 2 prenumerata
Nie zabrakło oczywiście premier. W tym roku swoje nowości zaprezentowała Mazda, która do Poznania zabrała aż cztery polskie premiery - Mazda MX-30 R-EV, Mazda6 20th Anniversary, Mazda CX-5 M Hybrid 2023, Mazda CX-60 Diesel. Całą gamę swoich modeli pokazał debiutujący na naszym rynku Maxus, a SsangYong pokazał całkowicie nowy pojazd ze swojej oferty, czyli Torresa.

Wracając do caravaningu...

Organizatorzy już dziś zapraszają gości oraz firmy do udziału w Warsaw Caravaning Festival na warszawskim Służewcu. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 13-14 maja 2023.


Piotr Łukaszewicz06.04.20230
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News